AKTUÁLNĚ / Společnost

23.10.2009

Přerov bude mít slovenského autodopravce

PŘEROV

Společnost Slovenská autobusová doprava Trnava bude od začátku roku 2010 zajišťovat městskou autobusovou dopravu na území Přerova. Smlouva má být uzavřena na dobu deseti let.

„Do soutěže na zajištění dopravní obslužnosti se přihlásily dvě firmy,“ řekl náměstek primátora Josef Kulíšek (ODS). „Kromě vítěze i dosavadní dopravce, firma Veolia,“ dodal Kulíšek. Ta však podle něj nedodala do soutěže jeden zásadní dokument. „Ale i tak byla nabídka ze Slovenska lepší,“ konstatoval náměstek.

Soutěž předpokládala, že vítězná firma bude provozovat městskou hromadnou dopravu v Přerově do pěti let výhradně nízkopodlažními autobusy využívajícími alternativní pohon – stlačený zemní plyn, nebo bezemisní pohon prostřednictvím elektrobusů.

I nový dopravce bude mít nárok na úhradu prokazatelné ztráty ve výši 20 milionů korun ročně. Městskou hromadnou dopravu v Přerově zajišťuje na jednotlivých linkách 18 autobusů. Podle Kulíška dosud není jisté, kdo bude autobusy v Přerově řídit. Soudí však, že nic nebrání, aby trnavská firma převzala současné šoféry.

Město nyní také vyhlásilo obchodní veřejnou soutěž o nejvýhodnější návrh na uzavření nájemní smlouvy na nájem autobusového nádraží v Přerově. To by mělo být po rozsáhlé rekonstrukci otevřeno ještě v letošním prosinci.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA