AKTUÁLNĚ / Společnost

23.10.2009

Přerov bude mít slovenského autodopravce

PŘEROV

Společnost Slovenská autobusová doprava Trnava bude od začátku roku 2010 zajišťovat městskou autobusovou dopravu na území Přerova. Smlouva má být uzavřena na dobu deseti let.

„Do soutěže na zajištění dopravní obslužnosti se přihlásily dvě firmy,“ řekl náměstek primátora Josef Kulíšek (ODS). „Kromě vítěze i dosavadní dopravce, firma Veolia,“ dodal Kulíšek. Ta však podle něj nedodala do soutěže jeden zásadní dokument. „Ale i tak byla nabídka ze Slovenska lepší,“ konstatoval náměstek.

Soutěž předpokládala, že vítězná firma bude provozovat městskou hromadnou dopravu v Přerově do pěti let výhradně nízkopodlažními autobusy využívajícími alternativní pohon – stlačený zemní plyn, nebo bezemisní pohon prostřednictvím elektrobusů.

I nový dopravce bude mít nárok na úhradu prokazatelné ztráty ve výši 20 milionů korun ročně. Městskou hromadnou dopravu v Přerově zajišťuje na jednotlivých linkách 18 autobusů. Podle Kulíška dosud není jisté, kdo bude autobusy v Přerově řídit. Soudí však, že nic nebrání, aby trnavská firma převzala současné šoféry.

Město nyní také vyhlásilo obchodní veřejnou soutěž o nejvýhodnější návrh na uzavření nájemní smlouvy na nájem autobusového nádraží v Přerově. To by mělo být po rozsáhlé rekonstrukci otevřeno ještě v letošním prosinci.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům

Post

Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit cyklorikša

Bohumín opět dostojí své pověsti cyklistického města. Nově se bude jeho ulicemi prohánět senior rikša. Dopravní prostředek připomínající tříkolku s př

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA