AKTUÁLNĚ / Společnost

13.11.2009

Plzeňští zastupitelé schválili návrh udělit čestné občanství města biskupu Františku Radkovskému

PLZEŇ

Zastupitelé města Plzeň schválili návrh primátora Pavla Rödla (ODS) na udělení čestného občanství biskupu Františku Radkovskému za úspěšný rozvoj nového Biskupství plzeňského.

Čestné občanství Plzně převezme biskup František Radkovský, který je původně vědec a vystudovaný matematik, 17. listopadu při oslavách státního svátku. "Monsignore Radkovský je od 10. července 1993 prvním biskupem nového plzeňského biskupství. Během svého působení ve městě se především svým hlubokým zájmem o lidi a snahou pomáhat zasloužil o založení charitativních domů, stacionáře pro seniory, azylového domu pro lidi bez přístřeší a centra péče o cizince," řekl primátor Rödl.

"Biskup Radkovský podporuje rozvoj Církevního gymnázia v Plzni i provoz Salesiánského střediska mládeže, převzal do péče biskupství meditační zahradu Luboše Hrušky a zasazuje se o záchranu církevních památek. Stará se o rozvoj ekumenických vztahů s ostatními církvemi i s partnerskými organizacemi v německém Řezně," uvedl primátor.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Krylovy písničky v Jablonci připomenou 30 let od revoluce

Letos v březnu uplyne padesát let od doby, kdy poprvé vyšlo jedno z nejslavnějších českých hudebních alb – Bratříčku, zavírej vrátka od Karla Kryla. V

Post

Hvězdami letošní Ladné Čeladné budou Tata Bojs a Jaroslav Uhlíř

Pátý ročník festivalu Ladná Čeladná, který je určen všem generacím a především rodinám s dětmi, se uskuteční 2. a 3. srpna. Mezi hlavní hvězdy festiva

Post

Praha 7 vyhlásila soutěž na kavárnu v parku na Ortenově náměstí

Ve východní části Ortenova náměstí měla podle projektu rekonstrukce vzniknout kavárna. Městská část nyní vyhlásila soutěž na pronájem tohoto pozemku.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA