AKTUÁLNĚ / Společnost

8.6.2010

Odpůrci přestavby strašnického parku v Praze vyšli do ulic

PRAHA

Zhruba stovka zástupců občanského sdružení Útulné Strašnice a jejich příznivci se sešli v úterý v poledne před radnicí Prahy 10. Doufají, že se jim podaří změnit chování vedení městské části a zabrání zrušení strašnického parku.

Svá práva se snažili domoci nejen slovně, ale i transparenty s hesly "Chceme lípy, ne Lipovského", "Stop machinacím radních Prahy 10", "Zastupitelé Prahy 10 nehájí zájmy svých občanů", "Park musí zůstat parkem", "Nepotřebujeme další kurty".

Mádrová tvrdí, že radnice by měla zastupovat zájmy občanů. Sdružení požaduje, aby radnice projekt přestavby parku ve Strašnicích na minigolf, tenisové kurty, restauraci a nohejbalové hřiště okamžitě zastavila. Petici doposud podepsalo okolo dvou tisíc lidí.

Na sociální síti Facebook podpořilo záchranu strašnického parku téměř tři tisíce příznivců. Obyvatelé městské části volají o pomoc, sbírají podpisy a dovolávají se odpovědí radnice. "Požadujeme okamžité přerušení výstavby sportovišť, zachování těchto ploch, úpravy stávajícího území a zachování pěších komunikací v plném a neomezeném rozsahu," uvádí.

Účastníci demonstrace se v 13.00 přesunuli na radnici, kde začalo zasedání zastupitelstva Prahy 10. Lidé chtějí, aby jejich stížnosti zastupitelstvo projednalo ještě během úterý.

Protestu se zúčastnila i další občanská sdružení, patří mezi ně Spravedlivé bydlení v Praze 10, Koalice občanských sdružení Trojmezí nebo sportovci a příznivci fotbalu na Praze 10.

Demonstranti požadují, aby radnice Prahy 10 nediskriminovala své obyvatele, které se snaží vystěhovat z domů se šesti a méně byty, vzala na vědomí petici Za zelené Trojmezí a nepomáhala místo toho ničit přírodní park Hostivař - Záběhlice.

Požadují také novou diskusi o výstavbě Traumacentra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a pravoslavného kostela na úkor parku mezi ulicemi Ruská, Nad Primaskou a Pod Rapidem.

Zastupitelé by podle demonstrantů měli zrušit dar v hodnotě 300 milionů korun neznámému vlastníkovi Slavie.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Canisterapie léčí pacienty Léčebného a rehabilitačního pracoviště Nemocnice Vítkov již sedmým rokem

Mít přítele se studeným čumákem přijde vhod, zvlášť když jen svou přítomností a dotykem léčí. Účinnou canisterapii již sedm let dopřává svým pacientům

Post

Seniory v Bohumíně bude na výlety po okolí vozit cyklorikša

Bohumín opět dostojí své pověsti cyklistického města. Nově se bude jeho ulicemi prohánět senior rikša. Dopravní prostředek připomínající tříkolku s př

Post

Držitelkou ocenění Žena regionu za Zlínský kraj se stala speciální pedagožka Lenka Ročáková

Vítězkou jubilejního desátého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Zlínský kraj stala Lenka Ročáková. Pomáhá dobrovolně rodinám s dětmi a ml

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA