AKTUÁLNĚ / Společnost

8.6.2010

Odpůrci přestavby strašnického parku v Praze vyšli do ulic

PRAHA

Zhruba stovka zástupců občanského sdružení Útulné Strašnice a jejich příznivci se sešli v úterý v poledne před radnicí Prahy 10. Doufají, že se jim podaří změnit chování vedení městské části a zabrání zrušení strašnického parku.

Svá práva se snažili domoci nejen slovně, ale i transparenty s hesly "Chceme lípy, ne Lipovského", "Stop machinacím radních Prahy 10", "Zastupitelé Prahy 10 nehájí zájmy svých občanů", "Park musí zůstat parkem", "Nepotřebujeme další kurty".

Mádrová tvrdí, že radnice by měla zastupovat zájmy občanů. Sdružení požaduje, aby radnice projekt přestavby parku ve Strašnicích na minigolf, tenisové kurty, restauraci a nohejbalové hřiště okamžitě zastavila. Petici doposud podepsalo okolo dvou tisíc lidí.

Na sociální síti Facebook podpořilo záchranu strašnického parku téměř tři tisíce příznivců. Obyvatelé městské části volají o pomoc, sbírají podpisy a dovolávají se odpovědí radnice. "Požadujeme okamžité přerušení výstavby sportovišť, zachování těchto ploch, úpravy stávajícího území a zachování pěších komunikací v plném a neomezeném rozsahu," uvádí.

Účastníci demonstrace se v 13.00 přesunuli na radnici, kde začalo zasedání zastupitelstva Prahy 10. Lidé chtějí, aby jejich stížnosti zastupitelstvo projednalo ještě během úterý.

Protestu se zúčastnila i další občanská sdružení, patří mezi ně Spravedlivé bydlení v Praze 10, Koalice občanských sdružení Trojmezí nebo sportovci a příznivci fotbalu na Praze 10.

Demonstranti požadují, aby radnice Prahy 10 nediskriminovala své obyvatele, které se snaží vystěhovat z domů se šesti a méně byty, vzala na vědomí petici Za zelené Trojmezí a nepomáhala místo toho ničit přírodní park Hostivař - Záběhlice.

Požadují také novou diskusi o výstavbě Traumacentra Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV) a pravoslavného kostela na úkor parku mezi ulicemi Ruská, Nad Primaskou a Pod Rapidem.

Zastupitelé by podle demonstrantů měli zrušit dar v hodnotě 300 milionů korun neznámému vlastníkovi Slavie.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA