AKTUÁLNĚ / Společnost

Remorkér vytáhl v Lovosicích ponton s pískem, žádné škody nevznikly

LOVOSICE

Vyprošťovací remorkér Beskydy z Děčína vytáhl o půl čtvrté odpoledne ponton, který ve čtvrtek večer uvízl po bouřce na labském jezu v Lovosicích v Ústeckém kraji. Jez neutrpěl žádné škody.

"Vyprošťování skončilo úspěšně kolem 15.30. Do vytažení pontonu s pískem se zapojilo ještě několik dalších remorkérů a bylo to chvílemi dost dramatické,“ řekl ředitel závodu Povodí Labe Jindřich Zídek. Podle jeho slov zbývá ještě zevrubnější kontrola těsnosti jezu. „Zatím vypadá neporušený a voda nikde viditelně neprosakuje,“ poukázal.

Vyšetřováním se podle něho bude zabývat Státní plavební správa, protože příčinou čtvrteční nehody byla pravděpodobně špatně uvázaná loď. „Kotvila v uzavřeném rameni Labe, na místě nebyla ani hlídka a tak se ponton dostal při bouři na volnou hladinu,“ připomněl ředitel.

Všechny předešlé pokusy o vyproštění byly podle něho neúspěšné, a tak musel z Děčína připlout nejsilnější remorkér v Čechách. Uvízlý člun měl totiž délku 35 metrů a nosnost 200 tun. Při nárazu do střední části jezu zůstalo plavidlo nepoškozené stejně tak jako jez.

Vyprošťovací remorkér Beskydy je jeden z posledních kolesových remorkérů v Česku pochází z roku 1956, má výkon 550 koní a právě kvůli své síle u podobných případů občas asistuje. Před jeho připlutím, posádka svůj ponton částečně vyložila a odlehčila zaklíněnému plavidlu, ale stejně se do vyprošťování musely zapojit i menší místní remorkéry.

Autor / zdroj: MEDIAFAX

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.