AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: HZS Olomouckého kraje
28.1.2020

Olomoucký kraj rozdá lidem požární hlásiče. První je dostanou senioři

OLOMOUCKÝ KRAJ

Projekt, jehož cílem je intenzivnější ochrana obyvatel regionu, připravuje v současné době Olomoucký kraj. Seniorům nad pětašedesát let, zrakově a těžce zdravotně postiženým lidem rozdá hejtmanství hlásiče, které v případě požáru upozorní majitele na hrozící nebezpečí.

Projekt je výsledkem pravidelných jednání naší bezpečnostní rady. Ta už vloni vydala brožuru, kde lidé najdou užitečné informace právě k této problematice. Záměr rozdat požární hlásiče mezi nejohroženější skupiny obyvatel je tak dalším krokem k zajištění větší bezpečnosti našich občanů,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Kraj na projekt vyčlenil čtyři sta tisíc korun. Jednotlivé hlásiče budou lidem do jejich příbytků montovat hasiči. V první fázi půjde o stovky zařízení.

„V současné době chystáme podmínky, na jejichž základě budeme hlásiče přidělovat,“ řekla tajemnice bezpečnostní rady kraje Alena Hložková.

Nejde o první ukázku aktivního zapojení kraje do preventivních aktivit, které zachraňují život. Nedávno hejtmanství podpořilo například projekt Seniorská obálka – ta slouží záchranářům k tomu, aby rychleji dokázali diagnostikovat zdravotní problémy, do kterých se lidé mohou dostat.

Autor / zdroj: Eva Knajblová

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM