AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Z rukou dobrovolníků českobudějovické ADRY obdrželi senioři vedle roušek i leták s užitečnými radami a poučením o jejich údržbě.
Z rukou dobrovolníků českobudějovické ADRY obdrželi senioři vedle roušek i leták s užitečnými radami a poučením o jejich údržbě.
Autor / zdroj: Petr Ferebauer
27.3.2020

České Budějovice pokračují v distribuci roušek

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Město České Budějovice včera a dnes obdrželo a okamžitě zahájilo i distribuci další dodávky ochranných roušek. Necelé dva tisíce bavlněných roušek se dnes dopoledne opět dostalo mezi seniory. Před vybranými obchodními středisky měli nejstarší spoluobčané možnost vybavit se rouškami či nahradit použité novými.

Z rukou dobrovolníků českobudějovické ADRY obdrželi vedle roušek i leták s užitečnými radami a poučením o jejich údržbě. Už ve čtvrtek odpoledne převzala Nemocnice České Budějovice dalších 2000 ks nano roušek, jejichž průběžné dodávky má město České Budějovice smluvně zajištěné. Rovněž potravinářská firma Viscofan takto obdržela 1000 kusů, 400 kusů si odvezla městská policie, po 200 kusech pak obdrželi společnosti FCC a ČEVAK. 

K dnešnímu dni město České Budějovice zajistilo vedle distribuce roušek i další ochranné a hygienické prostředky. Zdravotníkům, pracovníkům v sociálních službách, potravinářům, ale i dalším skupinám, takto poskytlo 283 ochranných brýlí, 45 obličejových štítů, 4900 kusů rukavic, 255 litrů dezinfekce rukou a 70 litrů antivirotického mýdla. „Celkový součet všech dosud rozdaných roušek činí 29 120 kusů. Všem našim dodavatelům ochranných pomůcek a desinfekce, ale i dobrovolníkům a dalším lidem, kteří jakkoliv přispívají k řešení situace, upřímně děkuji. Děkuji jim za jejich lidství, rychlost a nasazení s jakým nám pomáhají zvládat současný stav,“ vyjádřil své díky primátor Jiří Svoboda. Krizový štáb města eviduje stále vysokou poptávku firem, obcí a dalších organizací po dezinfekci. „Velmi by nám pomohlo, kdy by se nám přihlásily firmy, které disponují pro ně postradatelným množstvím dezinfekčních prostředků. Požadavky na ně nedokáže krizový štáb ORP České Budějovice vykrýt,“ dodal primátor. 

Autor / zdroj: Petr Ferebauer

DALŠÍ ČLÁNKY

Smetanova Litomyšl zveřejní program v březnu

Příznivci klasické hudby vědí, že obvykle v lednu představuje Národní festival Smetanova Litomyšl program nadcházejícího ročníku. Letos tomu bude jina

FIS YOUTH CUP v Harrachově tento víkend

V Harrachově se o víkendu 15-17. ledna uskuteční mezinárodní závody mládeže FIS Youth Cup. Jedná se o závody tzv. Severské kombinace, která sestává ze

Novou tržnici ve Valašském Mezižíčí navrhnou špičkoví architekti

Vdechnout důstojnější a funkčnější podobu městské tržnici a přilehlému okolí v centru města chce vedení valašskomeziříčské radnice. Proto oslovilo cel

DNES SE STALO

HISTORIE

15. ledna 1940

byla ve francouzském městě Agde zformována 1. československá pěší divize.

PŘÍRODA

15. ledna 1991

byla zřízena přírodní rezervace Třímanské skály. Rezervace leží v přírodním parku Horní Berounka. Jižní polovinou chráněného území prochází červeně značená turistická cesta.

IT

15. ledna 2001

byla spuštěna anglická Wikipedie, první z jazykových mutací Wikipedie.

POZVÁNKA OBRAZEM