AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Z rukou dobrovolníků českobudějovické ADRY obdrželi senioři vedle roušek i leták s užitečnými radami a poučením o jejich údržbě.
Z rukou dobrovolníků českobudějovické ADRY obdrželi senioři vedle roušek i leták s užitečnými radami a poučením o jejich údržbě.
Autor / zdroj: Petr Ferebauer
27.3.2020

České Budějovice pokračují v distribuci roušek

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Město České Budějovice včera a dnes obdrželo a okamžitě zahájilo i distribuci další dodávky ochranných roušek. Necelé dva tisíce bavlněných roušek se dnes dopoledne opět dostalo mezi seniory. Před vybranými obchodními středisky měli nejstarší spoluobčané možnost vybavit se rouškami či nahradit použité novými.

Z rukou dobrovolníků českobudějovické ADRY obdrželi vedle roušek i leták s užitečnými radami a poučením o jejich údržbě. Už ve čtvrtek odpoledne převzala Nemocnice České Budějovice dalších 2000 ks nano roušek, jejichž průběžné dodávky má město České Budějovice smluvně zajištěné. Rovněž potravinářská firma Viscofan takto obdržela 1000 kusů, 400 kusů si odvezla městská policie, po 200 kusech pak obdrželi společnosti FCC a ČEVAK. 

K dnešnímu dni město České Budějovice zajistilo vedle distribuce roušek i další ochranné a hygienické prostředky. Zdravotníkům, pracovníkům v sociálních službách, potravinářům, ale i dalším skupinám, takto poskytlo 283 ochranných brýlí, 45 obličejových štítů, 4900 kusů rukavic, 255 litrů dezinfekce rukou a 70 litrů antivirotického mýdla. „Celkový součet všech dosud rozdaných roušek činí 29 120 kusů. Všem našim dodavatelům ochranných pomůcek a desinfekce, ale i dobrovolníkům a dalším lidem, kteří jakkoliv přispívají k řešení situace, upřímně děkuji. Děkuji jim za jejich lidství, rychlost a nasazení s jakým nám pomáhají zvládat současný stav,“ vyjádřil své díky primátor Jiří Svoboda. Krizový štáb města eviduje stále vysokou poptávku firem, obcí a dalších organizací po dezinfekci. „Velmi by nám pomohlo, kdy by se nám přihlásily firmy, které disponují pro ně postradatelným množstvím dezinfekčních prostředků. Požadavky na ně nedokáže krizový štáb ORP České Budějovice vykrýt,“ dodal primátor. 

Autor / zdroj: Petr Ferebauer

DALŠÍ ČLÁNKY

Společně na start se ve Valašském Meziříčí postavilo přes 100 atletů

Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí spor

Máj byl ve Fakultní nemocnici Olomouc „lásky čas“. V porodnici pomohli na svět 234 dětem

Z toho čísla by se jistě radoval i Karel Hynek Mácha. Celkem 234 dětí narozených v květnu ve Fakultní nemocnici Olomouc je totiž nejpádnějším důkazem

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

DNES SE STALO

GASTRONOMIE4. června 1070

v jeskyni nedaleko francouzského města Roquefort vyrobili první plesnivý sýr, který nazvali Roquefort.

VYNÁLEZY4. června 1783

bratři Montgolfierové veřejně ukázali svůj horkovzdušný balón.

DOPRAVA4. června 1876

byl zahájen provoz druhé etapy koňské tramvaje v Brně.

POZVÁNKA OBRAZEM