AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
3.8.2020

K zastávkám v Loučce povede nový chodník

Nový Jičín

Nový Jičín začal stavět chodník podél frekventované Císařské ulice v Loučce, a to v úseku od křižovatky s Křenovou ulicí až po křížení s ulicí Na Drážkách. Součástí prací je i vybudování kontejnerových stání na odpadní nádoby. Nový chodník bude stát 2,1 milionu korun a měl by být hotov do konce října.

„Lidé chodí podél Císařské ulice k autobusovým zastávkám a kvůli zvýšení jejich bezpečnosti je nutné vybudovat chodník,“ řekla Renata Volková z odboru rozvoje a investic novojičínské radnice. Chodník s betonovou dlažbou bude od komunikace oddělen obrubníkem a od příkopu ocelovým zábradlím. Jeho součástí bude vodící linie pro nevidomé a slabozraké.

Kromě této investiční stavby v Novém Jičíně probíhají i opravy stávajících chodníkových těles a komunikací v majetku města. „Většinou se bude měnit poškozená dlažba a obrubníky, a to v ulicích Husova, Slovanská, Novellara, Gregorova, Brožíkova a v Dlouhé ulici se bude opravovat i schodiště,“ uvedla Michaela Mrklovská z odboru rozvoje a investic.

Město nechalo na poškozených místních silnicích udělat nový asfaltobetonový koberec. Po rekonstrukci už je povrch Suvorovovy ulice, Mlýnské, Tyršovy, nový asfalt má chodník ve Smetanových sadech, dokončuje se ulice Bohuslava Martinů. Nejrozsáhlejší zásah aktuálně probíhá v ulici Budovatelů, kde se frézuje staré parkoviště a zároveň se budují nová parkovací místa.

„Do oprav komunikací letos dáme 3,6 milionu korun a 2 miliony korun budou stát opravy chodníků. Za další 2 miliony se nyní buduje nový chodník v Loučce,“ shrnul celkové finanční náklady do městské dopravní infrastruktury místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.


Autor / zdroj: Marie Machková

DALŠÍ ČLÁNKY

Zlínský kraj ocenil pracovníky sociálních služeb

Ženy a muže, kteří dlouhodobě pracují v sociálních službách a vykonávají své povolání nejen na odborné výši, ale také s příkladným lidských přístupem,

Neplodných v Olomouckém kraji přibývá, ženy řeší mateřství pozdě

Odkládání rodičovství do pozdního věku, kouření, obezita a nezdravý životní styl – to vše se podepisuje na nárůstu počtu pacientů, kteří se léčí pro n

Mobilní rozhlas si už v Hulíně zaregistrovalo téměř deset procent obyvatel

Město Hulín letos zaznamenává značný zájem veřejnosti o službu Mobilní rozhlas. Od začátku roku si ji zaregistrovalo 338 občanů, kteří tak nyní dostáv

DNES SE STALO

LETECTVÍ19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

VĚDA19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

ŠKOLA19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

POZVÁNKA OBRAZEM