AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Opravovaný chodník v městském parku.
Opravovaný chodník v městském parku.
Autor / zdroj: Petra Graclíková
27.11.2020

Rožnov opravil za 1,02 milionu korun 185 metrů chodníků v parku

Rožnov pod Radhoštěm

Na podzim loňského roku byla dokončena první etapa oprav chodníků v městském parku. V letošním roce se pokračovalo na druhé etapě, která celkově zahrnovala 185 metrů chodníků. Celková cena za opravu byla 1,02 milionu korun.

I v letošním roce se pokračovalo s opravami chodníků v městském parku. V polovině září 2020 se začaly opravovat úseky 4, 5 a 6 v celkové délce 185 metrů. „Prioritou oprav byly chodníky v Horním parku. Víme, že je Rožnovský park jedinečný a stále aktivně pracujeme na jeho zkrášlování. I zde jsme zvolili materiálové a barevné zpracování, které odpovídá závaznému stanovisku Krajského úřadu a Národního památkového ústavu. Nevolíme tedy nejlevnější variantu, ale kvalitu a soulad s celou lokalitou. Za tuto etapu jsme zaplatili přes milion korun, vysvětlil místostarosta Rožnova Jan Kučera.

„Práce na opravách chodníků v městském parku pro nás nekončí. I v příštím roce budeme dále opravovat, čeká nás minimálně ještě jeden úsek,“ dodal Drahomír Janíček z odboru správy majetku MěÚ Rožnov. 

Autor / zdroj: Petra Graclíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM