AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pavel Čempěl
2.12.2020

V Bohumíně se ve čtvrtek otevře bazén, knihovna, sportovní hala i městská tržnice, budou i farmářské trhy

BOHUMÍN

Po téměř dvou měsících vládních koronavirových uzavírek začnou v Bohumíně opět fungovat městská sportoviště. Od čtvrtku 3. prosince se pro veřejnost otevře aquacentrum se saunovým světem i dvě sportovní haly a lezecká stěna. S částečným obnovením provozu počítá i městská knihovna a tržnice. Návštěvníci se však na všech místech musí připravit na určitá omezení, dodržování rozestupů a hygienických pravidel.

„Jsme rádi, že jsme se konečně dočkali a můžeme aquacentrum zpřístupnit veřejnosti. Vzhledem k naší velikosti budeme dovnitř moci pustit maximálně 90 lidí, celkovou kapacitu máme přitom pro 243 návštěvníků. Zprovozníme také saunový svět s vířivkou. Fungovat ovšem mohou jen finské sauny, infra i parní včetně ledovače musí zůstat ještě uzavřeny. Najednou smíme do naší wellness části vpustit maximálně 24 lidí z možných 90. Roušku nechají návštěvníci v šatnách, v bazénové hale i v saunovém světě se mohou pohybovat bez ní, samozřejmě s dodržováním bezpečných dvoumetrových odstupů,“ sdělil šéf městské sportovní společnosti Bospor Jan Resler s tím, že provozní dobu i případné změny najdou zájemci na webu Bosporu.

Z městských sportovišť se otevře ještě sportovní hala u aquacentra se čtyřmi hřišti a Bosporka s lezeckou stěnou. Na jednom kurtu bude moci být maximálně deset lidí. Sportovci se také musí připravit na to, že roušku sundat nesmějí. Uzavřený jako jediný zůstane zimní stadion, kde se zatím ekonomicky nevyplatí kvůli deseti možným návštěvníkům vytvářet ledovou plochu. Tu Bospor v době protikoronavirových opatření rozpustil.

Postupné rozvolňování umožní částečně otevřít také městské knihovně i jejím pobočkám. Omezeny budou ale počty návštěvníků, a to na základě velikosti daného místa. Stále platí, že jeden člověk pro sebe musí mít 15 metrů čtverečních.

V knihovně v centru Bohumína bude moci být najednou maximálně šest čtenářů, v pobočkách v Záblatí a ve Skřečoni čtyři a pouze tři ve Starém Bohumíně. Od čtvrtku proto rušíme rozvozy předem objednaných knih i fungování výdejního okénka pro vrácení knížek. Všechny čtenářské výpůjčky navíc automaticky prodlužujeme do 1. dubna příštího roku, takže lidé s jejich vrácením opravdu nemusí spěchat,“ uvedl Karel Balcar, ředitel městské kulturní agentury K3 Bohumín. Aktuální půjčovní dobu najdou lidé na webu knihovny.

Ke stánkovému prodeji se od čtvrtku 3. prosince mohou vrátit i prodejci v městské tržnici. S rouškami, dezinfekcí, čtyřmetrovými rozestupy a bez ochutnávek. Bohumíňáci se s uvolněním opatření mohou těšit i na oblíbené farmářské trhy. Ty proběhnou na zdejším náměstí T. G. Masaryka v pátek 11. prosince od 8 do 16 hodin. Tzv. Slezský rynek nabídne zeleninu, maso, uzeniny, sýry, mléčné výrobky, sladké i slané pečivo, stejně tak rukodělné výrobky.

Autor / zdroj: Lucie Balcarová

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM