AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
Autor / zdroj: Policie ČR
11.1.2021

Tragická dopravní nehoda u Zlatých Hor

Jesenicko

V neděli 10. listopadu 2021 po osmé hodině večer došlo v blízkosti hraničního přechodu u Zlatých Hor k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy.

Podle prvotních informací 19letý řidič osobního vozidla, jedoucí ve směru od Glucholaz, z prozatím přesně nezjištěných příčin nezvládl řízení a narazil do sloupu (podpěry) přístřešku bývalé celnice.

Nehoda si bohužel vyžádala dva lidské životy, třetího cestujícího přepravili polští záchranáři k ošetření do nemocnice. První na místě zasahovaly polské záchranné složky, kterým vzápětí asistovaly naše.

"Veškeré příčiny, okolnosti a souvislosti, za kterých k tragické  dopravní nehodě došlo, dokumentují jeseničtí kriminalisté. Z důvodu záchranných a likvidačních prací a také dokumentace této události byl hraniční přechod na nezbytně nutnou dobu uzavřen. K úplnému obnovení provozu došlo krátce po půlnoci. Při havárii vznikla škoda předběžně 70 tisíc korun," informovala por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, tisková mluvčí Policie ČR Jeseník.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM