AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru musí minimálně na týden zastavit
Smuteční obřadní síň ve Starém Bohumíně. Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pavel Čempěl

Bohumín

Jediná pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho ze svých pracovníků přerušit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do karantény. Pozůstalí tak musí v případě úmrtí svých blízkých kontaktovat jinou pohřební službu. 

„Místní pohřební služba nás informovala, že jeden z jejich pracovníků je pozitivní na koronavirus. Přestože společnost dodržovala bezpečnostní opatření, šlo o zaměstnance, který byl denně v práci včetně víkendů a byl v přímém kontaktu s ostatními kolegy. Celé osazenstvo pohřební služby tak musí na testy a do karantény,“ uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl s tím, že pohřební služba začne znova fungovat nejdříve v pondělí 25. ledna.

V případě úmrtí blízké osoby je tedy nutné kontaktovat jinou pohřební službu, která zajistí převoz zemřelého a smuteční obřad. „Provozovatelka pohřební služby Iveta Balarinová se dohodla na spolupráci s havířovskou Pohřební službou Mejstříková. Smuteční obřady se pravděpodobně uskuteční v jejich pobočce v Petřvaldě, kde je menší smuteční síň. Vzhledem k tomu, že počet smutečních hostů je kvůli vládním nařízením omezen, by měl být tento prostor dostačující,“ doplnil Bruzl. Pozůstalí mohou využít telefonický kontakt 725 108 646.

Za prvních jedenáct měsíců loňska, kdy svět zasáhla pandemie, zemřelo v tuzemsku více lidí než za celý předloňský rok. Do 29. listopadu 2020 zesnulo 114 781 lidí. Za celý rok 2019 data udávají 112 362 zemřelých. Soukromá pohřebnictví v celé zemi mají v posledních měsících kapacitu vytíženou na maximum. „Počty zemřelých jsou bohužel extrémní. Pozůstalí se dostávají do stresující situace, kde se musí nejen vyrovnat se ztrátou blízkého člověka, ale čeká je i složité zajišťování posledního rozloučení. Doufáme, že týdenní výpadek bohumínské pohřební služby zvládnou jiné společnosti v okolí pokrýt,“ uzavřel Bruzl.

Autor / zdroj: Lucie Balcarová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.