AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Čím přilepšit zvířatům v útulku? Konzervami, kapsičkami, ale i dekami
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ingimage/Leviathan

Přerov

Adventní čas a blížící se Vánoce – to je období, kdy i zvířata v útulcích pociťují větší zájem lidí o jejich životy. V přerovském útulku pro opuštěná zvířata aktuálně žije 19 psů a 37 koček, starají se o ně pracovníci technických služeb a prostřednictvím fotografií na webu pro ně hledají i nové domovy. A také odpovídají na dotazy, co by zvířata potřebovala letos od Ježíška.

„Před Vánoci mívají lidé obvykle otevřenější srdce a snaží se našim psům i kočkám přilepšit. Granulí teď máme dostatek, takže kdyby chtěl někdo naše zvířata potěšit, vítáme spíše konzervy, kapsičky, psí salámy, kosti na kousání, ale také deky či staré ručníky na zimu,“ říká vedoucí Útulku pro zatoulaná zvířata Gabriela Navrátilová. Otevřena je také možnost adopce zvířete, ale tu by měli mít zájemci dobře promyšlenou – pracovníci útulku chtějí dávat své svěřence jen do dobrých rukou lidí, kteří ví, že jsou schopni psa či kočku zabezpečit, a nejde jim jen o společníka třeba na osamocené Vánoce. „Máme tady zatoulaná zvířata, která si zaslouží láskyplný domov. Rozhodně nemůže jít o chvilkové rozptýlení, ale o závazek – takže pokud někdo chce psa či kočku adoptovat, má možnost se s nimi seznámit přes webové stránky a pak i osobně,“ konstatuje Navrátilová.

A kdo na nové majitele čeká? Tak třeba kříženec Boris, který je v útulku už dlouhých pět let. Anebo Devil, Dior, Kevin, Art, Apollo, Bad, Čak, Kesí – a další psi. Z koček je to třeba Hedvika, Bet, Klofan, Sid, Linda či Atom – umazlený kocourek, jak se píše na stránkách útulku, kde je i číslo účtu pro ty, kteří by chtěli zvířatům nadělit od Ježíška finanční příspěvek.

Autor / zdroj: Lenka Chalupová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.