AKTUÁLNĚ / Aktuálně

O nově otevřená hřiště u škol je velký zájem
 
Autor / zdroj foto: Jitka Brůha Welzlová

České Budějovice

Na Velikonoce byla pro veřejnost poprvé otevřena hřiště u třech českobudějovických základních škol – Bezdrevské, Grünwaldovy a Pohůrecké. Budějčáci se rozhodli využít krásného počasí a spousta z nich plácky hned vyzkoušela.

„Během svátků všechna tři hřiště navštívilo přes 500 lidí, většinou dětí. Radost mám nejen z tohoto čísla, ale i z toho, že během víkendu se na hřištích, které patří do programu „Náš plácek“, nevyskytly prakticky žádné problémy a všechno běží, jak má. To nás utvrzuje v tom, že jsme vyrazili správnou cestou a počty těchto plácků plánujeme v blízké budoucnosti navýšit. Zároveň pozorně posloucháme, jaká vylepšení by návštěvníci ocenili. Proto jsme na ZŠ Pohůreckou kromě nových herních prvků přidali lavičky, aby se na hřišti cítili dobře nejen děti, ale i jejich doprovod,“ zhodnotil dosavadní zkušenosti první náměstek primátorky Petr Maroš, který je garantem zpřístupňování sportovišť občanům.

Největší návštěvnost mělo, nejspíš díky blízké cyklostezce, hřiště u ZŠ Grünwaldova. Naše plácky jsou navštěvovány různými věkovými skupinami – od nejmenších dětí až po dospělé sportovce.

Autor / zdroj: Jitka Brůha Welzlová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.