AKTUÁLNĚ / Politika

24.5.2012

Praha 8 odvolala své rozhodnutí, už nesouhlasí s projektem AFI Karlín Business Centre

PRAHA

Zastupitelé Prahy 8 revokovali své usnesení a už nesouhlasí s projektem administrativní budovy AFI Karlín Business Centre. Rada přehodnotila své stanovisko k výstavbě a jednomyslně se postavila za občany Prahy 8.

"Rada znovu posoudila záměr investora a přehodnotila stanovisko. Jednomyslně jsme se postavili za naše občany, jejichž názory a stanoviska jsou pro nás důležité," dodává starosta MČ Praha 8 Jiří Janků. Další rozhodnutí bude zcela v rukou státní správy, která musí postupovat v souladu se zákony a vyhláškami.

Obyvatelé s výstavbou nové administrativní budovy dlouhodobě nesouhlasí. Nespokojenci například 22. dubna pořádali benefiční akci Karlín proti výstavbě Karlín AFI Businness Centre na pozemku školy na Lyškově náměstí. "Stavba zakryje nejenom výhled, ale vlastně i zahustí zástavbu. A my si myslíme, že ta budova je příliš mohutná," vyjádřila se již dříve Marie Foltýnová ze sdružení Karlín sobě. Do boje v této kauze se vydala koalice, kterou tvoří organizace Divoké matky, občanská sdružení Karlín sobě a Rodiče Smysluplné školy. Tuto iniciativu podporuje také Klub za starou Prahu a sdružení Arnika.

Administrativní budova měla vyrůst na rohu ulic Korybutova a Pernerova nedaleko základní a mateřské školy. V budově mohlo pracovat kolem 2000 lidí, což by vedlo podle nespokojených obyvatel k nárůstu automobilové dopravy, s tím související ohrožení bezpečnosti, úbytku parkovacích míst pro rezidenty a zhoršení kvality ovzduší v problémově větratelné části Prahy.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM