AKTUÁLNĚ / Politika

24.5.2012

Praha 8 odvolala své rozhodnutí, už nesouhlasí s projektem AFI Karlín Business Centre

PRAHA

Zastupitelé Prahy 8 revokovali své usnesení a už nesouhlasí s projektem administrativní budovy AFI Karlín Business Centre. Rada přehodnotila své stanovisko k výstavbě a jednomyslně se postavila za občany Prahy 8.

"Rada znovu posoudila záměr investora a přehodnotila stanovisko. Jednomyslně jsme se postavili za naše občany, jejichž názory a stanoviska jsou pro nás důležité," dodává starosta MČ Praha 8 Jiří Janků. Další rozhodnutí bude zcela v rukou státní správy, která musí postupovat v souladu se zákony a vyhláškami.

Obyvatelé s výstavbou nové administrativní budovy dlouhodobě nesouhlasí. Nespokojenci například 22. dubna pořádali benefiční akci Karlín proti výstavbě Karlín AFI Businness Centre na pozemku školy na Lyškově náměstí. "Stavba zakryje nejenom výhled, ale vlastně i zahustí zástavbu. A my si myslíme, že ta budova je příliš mohutná," vyjádřila se již dříve Marie Foltýnová ze sdružení Karlín sobě. Do boje v této kauze se vydala koalice, kterou tvoří organizace Divoké matky, občanská sdružení Karlín sobě a Rodiče Smysluplné školy. Tuto iniciativu podporuje také Klub za starou Prahu a sdružení Arnika.

Administrativní budova měla vyrůst na rohu ulic Korybutova a Pernerova nedaleko základní a mateřské školy. V budově mohlo pracovat kolem 2000 lidí, což by vedlo podle nespokojených obyvatel k nárůstu automobilové dopravy, s tím související ohrožení bezpečnosti, úbytku parkovacích míst pro rezidenty a zhoršení kvality ovzduší v problémově větratelné části Prahy.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA