AKTUÁLNĚ / Politika

11.9.2009

Občanská sdružení z Prahy 13 vyzývají starostu Vodrážku, aby ještě zvážil kandidaturu do sněmovny

PRAHA

Občanská sdružení z Prahy 13 zaslala starostovi městské části Davidu Vodrážkovi (ODS) dopis, v němž ho žádají, aby ještě zvážil svou kandidaturu v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny.

"Obáváme se aplikace vašeho názoru na změnu ústavy na většinový volební systém, který již uplatňujete na radnici městské části Praha 13, kde vládne většinová strana, do právního pořádku České republiky," odůvodňují své obavy zástupci sdružení v dopise, který byl dnes doručen na podatelnu radnice.

Autoři výzvy přitom opírají své obavy o konkrétní příklady. "V Praze 13 platí, že iniciativa občanů, kterou jste sami nezorganizovali, je odmítána jako nátlaková akce, pokojná shromáždění kritizujete a pomlouváte v místním tisku a televizi, které nepublikují jiný názor než Váš, ačkoliv jsou placeny z rozpočtu městské části. Existuje tu i tajné souručenství vedení radnice a stavebního úřadu, což umožňuje postavit cokoliv komukoliv. Platí tu i to, že slibem nezarmoutíš, a proto jsou realitou sídliště, kde se již dvacet let s vlastním autem nedá zaparkovat a za chvíli se jimi ani neprojede. Na pozemcích, kde mají stát garáže, se staví hasičská zbrojnice, jejíž auta sídlištěm projedou jen s velkými obtížemi, a tam, kde má stát škola, se postaví hypermarket," uvádí se mimo jiné v dopise.

Občanská sdružení vyčítají Vodrážkovi i jeho přístup k nim. "Podle Vašich slov jsme vyděrači. Zastupitelstvu předkládáte podvrhy hanobící práci neziskových občanských sdružení a po odhalení se odpovědnosti vyhýbáte. Stejně tak se vyhýbáte společnému jednání o požadavcích nespokojených obyvatel a na Vaše oslavné akce a truc konference nikdo nechodí, protože na rozdíl od předcházejícího vedení radnice z Vás upřímný zájem a starost o dobro obyvatel cítit není," tvrdí autoři výzvy, kteří jsou zároveň přesvědčeni o tom, že na příkladu radnice třinácté městské části je nejlépe vidět, že by většinový systém fungoval spíše pro politiky než pro občany.

Spolek občanských sdružení Jihozápadního města vznikl loni v listopadu a sdružuje osm občanských sdružení, která působí na území městské části Praha 13.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Pracoviště pražského registru vozidel na Pankráci je z důvodu karantény do odvolání uzavřeno

Magistrát hl. m. Prahy zveřejnil, že je až do odvolání z důvodu karantény uzavřeno pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Bus

Ortopedi Nemocnice AGEL Jeseník se specializují na operace rukou

Hmat patří mezi naše základní smysly a naše ruce jsou nenahraditelné. I proto se ortopedická ambulance Nemocnice AGEL Jeseník orientuje na problematik

DNES SE STALO

HISTORIE30. října 1866

císař František Josef I. rozhodl, aby Praha byla prohlášena otevřeným městem a aby byly zbořeny městské hradby

ZAJÍMAVOSTI30. října 1938

způsobilo rozhlasové vysílání H. G. Wellsovy Války světů paniku po celých Spojených státech.

ZBRANĚ30. října 1961

nastala po odpálení Car-bomby nad sovětskou jadernou střelnicí na ostrově Nová země největší jaderná exploze v dějinách lidstva.

POZVÁNKA OBRAZEM