AKTUÁLNĚ / Politika

19.10.2009

Listopadový kongres bude nevolební, rozhodla Výkonná rada ODS

Výkonná rada Občanské demokratické strany rozhodla, že 20. kongres strany bude nevolební, programový a ideový. ODS na kongresu, který proběhne ve dnech 21. a 22. listopadu, představí svoji vizi České republiky v roce 2020.

"Půjde o 20. kongres ODS přesně 20 let od listopadové revoluce 1989," uvedl po jednání rady předseda občanských demokratů Mirek Topolánek. "Hodláme představit vizi České republiky pro další desetiletí – Vizi 2020, která nabídne řešení pro zemi ve čtyřech oblastech," dodal.

Těmito oblastmi jsou obrana svobody, Česká republika v Evropě a ve světě, vzdělaná a konkurenceschopná země a nové civilizační výzvy – řešení pro budoucnost.

ODS také vydala své stanovisko ke státnímu rozpočtu na příští rok: "Doporučujeme svým poslancům, aby podpořili schválení rozpočtu v 1. čtení dle vládního návrhu a aby nepodporovali individuální pozměňovací návrhy, tzv. dělení medvěda," řekl Topolánek.

Předseda ODS je spokojen s rozhodnutím premiéra Jana Fischera nedělat ve vládě žádné personální změny. Když jsme nedosáhli odvolání ministra vnitra Martina Peciny, další změny jsme již nepožadovali, prohlásil Topolánek.

Místopředseda občanské demokracie Petr Bendl se v krátkosti vyjádřil také k privatizaci ČSA. "Na prvním místě stojí zájem České aerolinie zachovat. Užší propojení s Letištěm Praha může vést k řešení situace, ale samo o sobě celým řešením není a být nemůže," uvedl Bendl, který zároveň dodal, že tímto užším propojením není myšleno spojení v jednu firmu, ale především propojení personální. ODS současně podporuje pozastavení privatizace ČSA.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nemocniční lékárna v Pelhřimově má další výdejní místo

Nemocniční lékárna Nemocnice Pelhřimov rozšířila své služby o nové výdejní místo v hlavní lůžkové budově. Pacientům přináší lepší dostupnost, příjemné

Post

Druhý úsek cyklostezky z Piletic se začne stavět v červenci

Stavba druhého úseku cyklostezky, který spojí městské části Piletice a Rusek, začne v červenci. Úsek dlouhý více než 1,5 kilometru se má podle plánu v

Post

Festival Valašský špalíček slibuje big beatovou retro jízdu i nové projekty legendárních rockerů

Valašské Meziříčí již nedočkavě vyhlíží 37. ročník Folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, jež se v malebném prostředí zámku Žerotínů uskuteční 2

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA