AKTUÁLNĚ / Politika

17.4.2010

Strany na Praze 13 se spojily proti ODS

PRAHA

Spolek občanských sdružení Jihozápadního města v sobotu zorganizoval ideovou konferenci politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny. Konference se zúčastnilo sedm subjektů a cílem bylo spojit se proti nadvládě ODS na Praze 13.

"Cílem setkání bylo dát dohromady politické strany, které by na Praze 13 vytvořily platformu všech proti ODS," řekl jednatel spolku Petr Kučera a pokračoval: "Nadvláda ODS vede v naší městské části ke korupci a klientelismu, radnice se vzdálila nám, obyčejným lidem."

Situace na Praze 13 je podle Kučery možná ještě horší než na Praze 5, kde obyvatelé brojí proti starostovi Milanu Jančíkovi (ODS). Proto Spolek občanských sdružení Jihozápadního města představil zhruba 150 témat, z nich zástupci jednotlivých stran vybrali 49 nejdůležitějších. "Chceme například zobrazování všech veřejných zakázek na internetu, informace o výběrových řízeních dostatečně dlouho předem, chceme informace o stavebních řízeních včas a čitelně," vyjmenoval Kučera některá z témat, mezi něž patří například i odsun a zrušení heren či otázka dopravy.

Společného setkání se zúčastnilo sedm stran kandidujících do sněmovních voleb – sociální demokracie, lidovci, komunisté, zelení, TOP 09, Věci veřejné a Strana práv občanů – Zemanovci.

"ODS o naší akci věděla. Původně se měla konat v komunitním centru na Praze 13, občanští demokraté však donutili církev, aby setkání odmítla. Proto jsme nakonec zvolili místo mimo naši městskou část, vysokou školu na Praze 6," vysvětlil Kučera a dodal, že dalším setkáním bude 20. května demonstrace na stanici Linky B Lužiny.

ODS na Praze 13 vede 1. místopředseda ODS a lídr pražské kandidátky strany do nadcházejících voleb David Vodrážka. Ten je starostou třinácté městské části od prosince 2002, v komunálních volbách v roce 2006 byl zvolen členem pražského zastupitelstva. Vodrážka je také předsedou místního sdružení Občanské demokratické strany ve Stodůlkách.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM