AKTUÁLNĚ / Politika

Strany na Praze 13 se spojily proti ODS

PRAHA

Spolek občanských sdružení Jihozápadního města v sobotu zorganizoval ideovou konferenci politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny. Konference se zúčastnilo sedm subjektů a cílem bylo spojit se proti nadvládě ODS na Praze 13.

"Cílem setkání bylo dát dohromady politické strany, které by na Praze 13 vytvořily platformu všech proti ODS," řekl jednatel spolku Petr Kučera a pokračoval: "Nadvláda ODS vede v naší městské části ke korupci a klientelismu, radnice se vzdálila nám, obyčejným lidem."

Situace na Praze 13 je podle Kučery možná ještě horší než na Praze 5, kde obyvatelé brojí proti starostovi Milanu Jančíkovi (ODS). Proto Spolek občanských sdružení Jihozápadního města představil zhruba 150 témat, z nich zástupci jednotlivých stran vybrali 49 nejdůležitějších. "Chceme například zobrazování všech veřejných zakázek na internetu, informace o výběrových řízeních dostatečně dlouho předem, chceme informace o stavebních řízeních včas a čitelně," vyjmenoval Kučera některá z témat, mezi něž patří například i odsun a zrušení heren či otázka dopravy.

Společného setkání se zúčastnilo sedm stran kandidujících do sněmovních voleb – sociální demokracie, lidovci, komunisté, zelení, TOP 09, Věci veřejné a Strana práv občanů – Zemanovci.

"ODS o naší akci věděla. Původně se měla konat v komunitním centru na Praze 13, občanští demokraté však donutili církev, aby setkání odmítla. Proto jsme nakonec zvolili místo mimo naši městskou část, vysokou školu na Praze 6," vysvětlil Kučera a dodal, že dalším setkáním bude 20. května demonstrace na stanici Linky B Lužiny.

ODS na Praze 13 vede 1. místopředseda ODS a lídr pražské kandidátky strany do nadcházejících voleb David Vodrážka. Ten je starostou třinácté městské části od prosince 2002, v komunálních volbách v roce 2006 byl zvolen členem pražského zastupitelstva. Vodrážka je také předsedou místního sdružení Občanské demokratické strany ve Stodůlkách.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.