KULTURA / Knihy

Popis: Úvodní strana knihy OPAVA CITY.
Úvodní strana knihy OPAVA CITY.
Autor / zdroj: Anna Sotolářová
27.11.2020

Nová fotografická kniha vás provede Opavou

Opava

Místa notoricky známá, ale i nevšední pohledy, které vedou k zamyšlení. To vše nabídne nová publikace, kterou město Opava rozšiřuje svou knižní nabídku. Vychází Opava city, moderní kniha plná nádherných fotografií.

Město Opava již několik let naplňuje myšlenku, že nejlepším dárkem pod stromeček je kniha. Připomeňme, že v městské edici vyšlo: Opavská nej, Nad šálkem kávy, Tajemná Opava či Opavský uličník. Tyto knihy nabídly vždy kromě zajímavého obrazového obsahu také mnoho informací.

„Čistě fotografickou knihu vydala Opava naposledy v roce 2013. Od té doby se ve městě mnohé změnilo a nastal čas zachytit krásy Opavy v současné podobě,“ poodhalila Eva Sůrová z odboru kancelář primátora, který ediční činnost města zajišťuje. „Zároveň jsme chtěli vytvořit jakéhosi fotografického průvodce pro lidi, kteří nejsou z Opavy a rádi by se s naším městem seznámili,“ doplnila Eva Sůrová. Opava city nabídne čtyři fotografické procházky, které si můžete projít nejen na papíře.

K realizaci objemného díla si město přizvalo profesionálního fotografa Jana Langera, který Opavu zachycoval po celý rok ve všech ročních obdobích. „Nejobtížnější bylo focení zimy. Těšil jsem se na pořádnou fujavici, ale ta nakonec nepřišla,“ poznamenal s úsměvem Jan Langer. Přesto i tuto část roku na zhruba 160 stranách mezi stovkami snímků najdete.

Kniha Opava city za 370 korun bude k dostání od 1. prosince v Turistickém informačním centru Opava (TIC). V případě, že bude z důvodu vládních nařízení stále zavřeno, spustí TIC prodej přes e-shop. 

Autor / zdroj: Anna Sotolářová

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM