KULTURA / Vánoce

Popis: Brněnské Vánoce.
Brněnské Vánoce.
Autor / zdroj: ticbrno.cz
19.11.2019

Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství. To jsou Brněnské Vánoce

BRNO

Brněnské vánoční trhy jako místo setkání s vašimi blízkými. Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro rodiny s dětmi. Zážitek – to je oč v Brně jde především.

Brno je městem architektury, především té funkcionalistické, městem hudby, jak potvrdilo UNESCO, a městem objevné gastronomie, známé především svým kavárenským životem. Tohle vše si můžete užít také o adventu, ale i mnohem víc!

Na vánočních trzích, které jsou pro vás připraveny hned na čtyřech náměstích, z nichž každé nabízí originální tvář a program. A pozor – na dvou zůstanou stánky s občerstvením až do 5. ledna!

Brněnské Vánoce na náměstí Svobody
29/11/20195/1/2020
Náměstí Svobody je přirozeným středobodem Brna. Nejinak tomu je v době vánoční. Dynamický a živý Svoboďák je místem setkání, zábavy a navazování nových přátelství.

Najdete tady tradiční vánoční strom i zbrusu nové designové konzumační zóny na kašně. Středobodem setkání je Zimní bar s mnoha druhy punčů a dalších oblíbených zimních nápojů, které příjemně zahřejí a naladí.

Stylové a originální dárky pod stromeček nakoupíte nejen ve stáncích, ale i na akci December Design Days.

Na pódiu vás potěší hudba různých žánrů. Kromě živých koncertů si užijete také Adventní koncerty České televize, Čtení dětem, akci Česko zpívá koledy a děti určitě i tradičního Mikuláše.

Unikátem náměstí Svobody je právě každodenní kulturní a hudební program, který přes den dotvoří atmosféru a večer pak vytvoří kulisu pro zábavu s přáteli a blízkými.

V odpoledních hodinách se můžete těšit na vystoupení dětí brněnských MŠ, ZŠ, ZUŠ a lidových souborů. Večer pak určitě nevynechejte koncerty kapel jako jsou Vanua2, Ritmo Factory, Poutníci, Inspektor Kluzó, písničkáře Pokáče a v předvečer Štědrého dne Českou mši vánoční.

Po Vánocích vystřídají večerní koncerty odpolední. Brno je totiž městem hudby, takže hudební program nesmí chybět. Pyšní se titulem Kreativní město hudby UNESCO.

A pozor! Stánky s občerstvením zde najdete i na Štědrý den. I po něm. I v novém roce! Až do 5. ledna. Kompletní program Brněnských Vánoc na www.brnenskevanoce.cz.

Brněnské Vánoce na Dominikánském náměstí
29/11/20195/1/2020
Dominikánské náměstí je pěší zónou s romantickými kulisami Nové radnice a kostela sv. Michala.

Během adventních trhů se stává prostorem pro skvělou gastronomii a vánoční tradice spojené s betlémem, zookoutkem nebo Ježíškovou poštou.

Dobré jídlo a pití si zde nejen koupíte, ale oproti jiným místům v centru města si ho tu můžete také v klidu vychutnat. V době adventu, i po něm, tady najdete známé a úspěšné podniky z Brna a okolí. Prostor u stánků doplňují komfortní konzumační zóny, které tady pro vás zůstanou i přes svátky a po nich, takže si můžete pod širým nebem pochutnávat i bez předvánočních stresů.

Betlém
Řezbář Jiří Halouzka poslal do Brna betlém se stovkou figur. Kromě mnoha zvířat je v něm i klasické obsazení – Jezulátko, jeho matka Marie a otec Josef.

Zookoutek
V betlému se malí návštěvníci potěší nejen se dřevěnými, ale i s živými zvířaty. Brněnská zoo ukáže ovce a kamerunské kozy. Jsou to přátelská zvířata, každý si je může pohladit.

Ježíškova pošta
Sní vaše děti o vytouženém dárku? Ať napíšou Ježíškovi! Také v letošním roce mohou své dopisy vhazovat do dřevěné schránky Ježíškovy pošty na Dominikánském náměstí.

Vánoční dílny
Vánoční ozdoby a dekorace na stromeček i do oken si v prosincových dnech každé víkendové odpoledne mohou děti vyrobit přímo na náměstí u Ježíškovy pošty. A možná přijde i Vendula Chalánková!

A pozor! Stánky s občerstvením zde najdete i na Štědrý den. I po něm. I v novém roce! Až do 5. ledna.

Advent na Zelňáku
22/11 – 23/12/2019
Advent na Zelňáku, to jsou lidová řemesla, tradice a kouzlo starých Vánoc, kdy byla doba o něco pomalejší a bylo více času na osobní setkání.

Prodejci v tematických kostýmech, dekorace navozující prostředí staročeské vesnice, hudební vystoupení na pódiu či přímo v tržišti, úhledně provedené dřevěné stánky, takový bude letošní ročník.

Můžete se těšit na 120 prodejních míst s převahou řemeslných produktů a sortimentem menších regionálních výrobců, které doplní bohatá nabídka vánočního občerstvení a teplých nápojů.

Adventní čas na Zelňáku je tady! Buďte jeho součástí.

Advent na Moraváku
22/11 – 23/12/2019
Letos se uskuteční již čtvrtý ročník adventních trhů v parku na Moravském náměstí, které proběhnou od 22. listopadu do 23. prosince 2019. I letos tento prostor pořadatelé osvětlí, zútulní a zkrášlí tak, jak se na adventní čas sluší. Doufají, že se tu budete cítit příjemně, občerstvíte se, prožijete hezké chvíle a něco si nakoupíte.

Adventním trhům zachovají jejich tradiční ráz, ale i letos pro Vás připravují zajímavé novinky. Věří, že si na nich najde to své celá rodina – od dětí až po babičky a dědečky – všichni jsou vítáni! Nejen u stánků, ale i u dobré muziky, na divadle a dalším programu.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Náměstí ve Valašském Meziříčí odhalilo 300 let starou dlažbu

V uplynulých dnech provedli zaměstnanci Muzea regionu Valašsko zkušební sondu do podkladových vrstev valašskomeziříčského náměstí. Podařilo se jim obj

Lymfodrenáže pomáhají onkologickým pacientům Nemocnice Prostějov

Když se řekne lymfatická masáž, většina lidí si představí kosmetickou proceduru. Tyto terapie však pomáhají také u vážně nemocných onkologických pacie

Bezruči uzavřou letošní sezónu nad Ostravou!

I v době úpadku kultury a všeobecného chaosu na tomto poli se může stát, že se náhle objeví něco nového, co rozzáří jinak zdánlivě šedivou oblohu. Na

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM