AKTUÁLNĚ / Doprava

12.12.2011

Policisté kontrolovali na Českobudějovicku zimní obutí aut

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Kontrolní policejní akce probíhala v pondělí dopoledne v obci Borek na Českobudějovicku. Policisté se zaměřili zejména na vhodné zimní obutí aut.

Kromě kontrol dokladů, dechové zkoušky na alkohol a kontroly technického stavu aut se policisté zaměřili zejména na to, zda mají řidiči zimní pneumatiky.

"Podle nových předpisů jsou v zimním období povinné zimní pneumatiky tehdy, když je na silnicích sníh či náledí, nebo lze-li vzhledem k počasí takové podmínky očekávat. Přesto je zimní obutí vhodné, i když jsou silnice suché, a to kvůli nízkým teplotám. Zimní směs na běhounech se za nízkých teplot chová daleko lépe než letní pneumatiky, auta jsou ovladatelnější za mezních situací a mají kratší brzdnou dráhu," řekl Václav Kovář, krajský koordinátor BESIP ministerstva dopravy, který se kontrolní akce účastnil.

Řidiči, kteří měli správné obutí, dostali poukázku na vyzkoušení školy smyku na kluzné ploše areálu v Českých Budějovicích.

"Řidičům, kteří mají na svých autech zatím letní pneumatiky, jsme předali poukázky na výměnu za zimní pneumatiky zdarma," doplnil Stanislav Kopt ze společnosti Komat z Českých Budějovic.

"Během letošního roku dosud policie registruje na jihočeských silnicích téměř 200 nehod na kluzkých vozovkách pokrytých sněhem či náledím. Čtyři lidé při nich zemřeli, 11 lidí se těžce zranilo,"
konstatovala policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Společně na start se ve Valašském Meziříčí postavilo přes 100 atletů

Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí spor

Máj byl ve Fakultní nemocnici Olomouc „lásky čas“. V porodnici pomohli na svět 234 dětem

Z toho čísla by se jistě radoval i Karel Hynek Mácha. Celkem 234 dětí narozených v květnu ve Fakultní nemocnici Olomouc je totiž nejpádnějším důkazem

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

DNES SE STALO

GASTRONOMIE4. června 1070

v jeskyni nedaleko francouzského města Roquefort vyrobili první plesnivý sýr, který nazvali Roquefort.

VYNÁLEZY4. června 1783

bratři Montgolfierové veřejně ukázali svůj horkovzdušný balón.

DOPRAVA4. června 1876

byl zahájen provoz druhé etapy koňské tramvaje v Brně.

POZVÁNKA OBRAZEM