AKTUÁLNĚ / Doprava

Rotary klub podporuje dětské centrum v Nymburce

NYMBURK / JIČÍN

V úterý, 18. března 2014, předali v Nymburce členové Rotary klubu Jičín zástupcům občanského sdružení Semiramis šek v hodnotě 40 000 Kč a dar v hodnotě 300 EUR. Jedná se o výtěžek 21. Benefičního plesu, který uspořádali jičínští rotariáni 24. ledna v Prachově a o příspěvek partnerského Rotary klubu z Riesa-Eldeblandu z Německa.

Peníze podpoří činnost Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež v Nymburce, které funguje od loňského října a snaží se pozitivně ovlivňovat trávení volného času mládeže ve věku 12 – 18 let ohrožené negativními společenskými jevy. Dar od RC Jičín využije občanské družení na rozšíření vybavení klubu a drobnou rekonstrukci stávajících prostor. Budoucí vybavení vybrali sami klienti na základě ankety a z výsledků vyplynulo, že peníze poputují na zakoupení XBoxu a posilovacích strojů. Předání šeku proběhlo za přítomnosti zástupců občanského sdružení Semiramis, starosty města Nymburk a členů Rotary klubu Jičín včetně Ing. Miloše Petery, poslance Parlamentu ČR.

Občanské sdružení Semiramis poskytuje odborné služby osobám ohroženým užíváním návykových látek formou terénních, ambulantních a poradenských programů s cílem minimalizovat negativní dopady užívání drog.

Autor / zdroj: Veronika Boráková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.