AKTUÁLNĚ / Doprava

S kruhovým objezdem v Hodoníně začnou v březnu

HODONÍN

Dopravní uzel Měšťanská, Purkyňova směrem na Rohatec a Ratíškovice nahradí letos okružní křižovatka. Měla by v tomto úseku zlepšit plynulost a zvýšit bezpečnost dopravy. Stávající styková křižovatka Měšťanská - Purkyňova je nepřehledná.

Počítá se s tím, že nová okružní křižovatka zároveň odlehčí dopravu v ulici Brandlova, umožní totiž napojení do této ulice přes stávající nevyhovující parkoviště. To bude nahrazeno novým.

"Nový kruhový objezd by měl také ulehčit nákladním vozidlům, kterým momentální křižovatka neumožňuje bezpečné pravé odbočení z ulice Purkyňova na ulici Měšťanskou, respektive je nutné vybočit do protisměru," popsal v průvodní zprávě projektant Pavel Kočvara.

Během stavebních prací bude provoz v tomto úseku omezen. "Doprava bude usměrňována světelným signalizačním zařízením, proto bude ovlivněna její plynulost jak ve směru do Rohatce, tak i ve směru do Ratíškovic," upozornil Pavel Svoboda z odboru investic a údržby.

Stavba je společnou investicí města Hodonína a Jihomoravského kraje zastoupeného Správou a údržbou silnic Hodonín. Předpokládaná cena stavebních prací a přeložek ze strany města je 13,800.000 Kč (vč. DPH).

Plánovaný termín dokončení nové okružní křižovatky je srpen tohoto roku.

Autor / zdroj: Barbora Lahová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.