AKTUÁLNĚ / Doprava

8.1.2010

Venkov je bludiště, stěžují si řidiči

Českým řidičům nejvíce vadí zmatené orientační cedule mezi vesnicemi. Prokázal to výzkum Ústředního automotoklubu.

Když silničáři opravovali loni v létě hlavní tah z Prahy do Pardubic, na řidiče čekala past. U Lázní Bohdaneč je objížďka svedla na okresní silnice, kde mezi vesnicemi chyběly orientační cedule. Stovky řidičů tam bloudily. Nyní přichází Ústřední automotoklub s průzkumem, v němž si řidiči stěžují na stejný trend v celé zemi: Silnice v českých vesnicích jsou bludiště. Průzkumu se účastnilo více než pět stovek řidičů z celé republiky. Udělovali známky jako ve škole, orientační značení na silnicích druhé a třetí třídy dostalo nejhorší známku ze všech témat, tři minus.

Jako nejhorší ohodnotili v průzkumu řidiči stav v Jihočeském kraji. "Je to do značné míry dluh z minulosti, kdy se tato věc zanedbávala. Nyní zase na nové značení nejsou peníze," citují Hospodářské noviny mluvčího automotoklubu Pavla Kuchálika. Řidiči také špatně hodnotili českou dálniční síť. Za nedostatečnou ji označilo 73 procent motoristů, největší nespokojenost přitom panuje v jižních Čechách a Karlovarském kraji.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Klentnici roste banán severu a kaki

Věděli jste, že na jižní Moravě, nedaleko Mikulova, v Klentnici rostou banány, tedy tzv. banány severu, neboli pawpaw? Exotické ovoce, které vypadá ja

Post

V Kině Portyč otevře oblíbená Vánoční prodejní výstava

Slavnostní zahájení již 17. ročníku benefiční akce s prodejem rukodělných výrobků se uskuteční pořadatel ve středu 27. listopadu a potrvá do neděle 8.

Post

Jedu v jedu. Výstava pojednává o přírodě, která je krásná, ale může být i nebezpečná

Jedu v jedu. Tak se jmenuje výstava pojednávající o přírodě, jíž jsme součástí. Je krásná, zároveň však může být i nebezpečná. Pokud ale víme, na co s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA