AKTUÁLNĚ / Doprava

17.7.2010

Rekonstrukce svinovských mostů v Ostravě začne v srpnu

OSTRAVA

Demolicí stávajícího dopravního plata začne v srpnu rekonstrukce svinovských mostů v Ostravě. Dopravu ani pohyb pěších by v první fázi neměla nijak zásadně ovlivnit.

"Demoliční výměr nabyl právní moci už 9. července, ale ještě dobíhají smlouvy s nájemci ploch, kteří mají na místě prodejní stánky," uvedla mluvčí města Andrea Vojkovská.

Demolice s náklady kolem 20 milionů korun předchází kompletní rekonstrukci mostů. Ta je součástí revitalizace prostoru u svinovského nádraží, které je i s bezprostředním okolím už modernizováno.

Plato se bude strhávat za pomoci těžké demoliční techniky, jeho konstrukce se bude stříhat speciálními dvacetimetrovými nůžkami. Práce provede firma OHL - Železniční stavby Brno - divize Ostrava. Stavební ruch na svinovských mostech by ještě letos neměl ovlivnit individuální dopravu ani pohyb pěších, přesunout bude nutné zastávky MHD. Samotné bourání plata může podle smlouvy trvat až 11 týdnů, odborníci se ale shodují, že by mohlo být hotové za dva měsíce.

Na projekt rekonstrukce mostů v hodnotě tři čtvrtě miliardy korun Ostravě přispěje Moravskoslezský kraj i Evropská unie.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Smetanova Litomyšl zveřejní program v březnu

Příznivci klasické hudby vědí, že obvykle v lednu představuje Národní festival Smetanova Litomyšl program nadcházejícího ročníku. Letos tomu bude jina

FIS YOUTH CUP v Harrachově tento víkend

V Harrachově se o víkendu 15-17. ledna uskuteční mezinárodní závody mládeže FIS Youth Cup. Jedná se o závody tzv. Severské kombinace, která sestává ze

Novou tržnici ve Valašském Mezižíčí navrhnou špičkoví architekti

Vdechnout důstojnější a funkčnější podobu městské tržnici a přilehlému okolí v centru města chce vedení valašskomeziříčské radnice. Proto oslovilo cel

DNES SE STALO

HISTORIE

15. ledna 1940

byla ve francouzském městě Agde zformována 1. československá pěší divize.

PŘÍRODA

15. ledna 1991

byla zřízena přírodní rezervace Třímanské skály. Rezervace leží v přírodním parku Horní Berounka. Jižní polovinou chráněného území prochází červeně značená turistická cesta.

IT

15. ledna 2001

byla spuštěna anglická Wikipedie, první z jazykových mutací Wikipedie.

POZVÁNKA OBRAZEM