AKTUÁLNĚ / Doprava

17.7.2010

Rekonstrukce svinovských mostů v Ostravě začne v srpnu

OSTRAVA

Demolicí stávajícího dopravního plata začne v srpnu rekonstrukce svinovských mostů v Ostravě. Dopravu ani pohyb pěších by v první fázi neměla nijak zásadně ovlivnit.

"Demoliční výměr nabyl právní moci už 9. července, ale ještě dobíhají smlouvy s nájemci ploch, kteří mají na místě prodejní stánky," uvedla mluvčí města Andrea Vojkovská.

Demolice s náklady kolem 20 milionů korun předchází kompletní rekonstrukci mostů. Ta je součástí revitalizace prostoru u svinovského nádraží, které je i s bezprostředním okolím už modernizováno.

Plato se bude strhávat za pomoci těžké demoliční techniky, jeho konstrukce se bude stříhat speciálními dvacetimetrovými nůžkami. Práce provede firma OHL - Železniční stavby Brno - divize Ostrava. Stavební ruch na svinovských mostech by ještě letos neměl ovlivnit individuální dopravu ani pohyb pěších, přesunout bude nutné zastávky MHD. Samotné bourání plata může podle smlouvy trvat až 11 týdnů, odborníci se ale shodují, že by mohlo být hotové za dva měsíce.

Na projekt rekonstrukce mostů v hodnotě tři čtvrtě miliardy korun Ostravě přispěje Moravskoslezský kraj i Evropská unie.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM