AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
18.2.2019

Opět otrava oxidem uhličitým

JABLONEC NAD NISOU

V Jablonci nad Nisou se 5 osob přiotrávilo oxidem uhelnatým. Málem si tento nebezpečný plyn vyžádal další oběti.

V neděli odpoledne (14:44 hodin) bylo jabloneckým profesionálním hasičům oznámeno podezření na únik oxidu uhelnatého v rodinném domě v Rýnovecké ulici v Jablonci nad Nisou.
 
Událost ohlašovali záchranáři, kteří již byli na místě a kterým poté hasiči pomáhali s pacienty do sanitních vozů. V ošetřeni byly 2 dospělé osoby a 3 děti, které zdravotníci převezli do nemocničních zařízení disponujících hyperbarickou komorou.
 
Hasiči na místě ihned změřili speciálním detektorem plynů (GasAlertMicroClip) koncentrace oxidu uhelnatého, které několikanásobně překračovaly limity. Měření prováděli hned na několika místech a zjištěna byla výše 400 ppm, přitom limit je 50 ppm na 2 hodiny nebo 100 ppm na 20 minut. Jednotka provedla vypnutí kotle a objekt odvětrala pomocí přetlakové ventilace. Naměřené hodnoty jsou velmi vysoké a rodina měla skutečně štěstí. Za příčinou pak nejspíš stojí kombinovaný kotel, který ohříval vodu do topného systému domu.

Oxid uhelnatý je velice zákeřný, neboť je bezbarvý, bez chuti a bez zápachu, nemá dráždivé účinky, takže je lidskými smysly nezaznamenatelný! Mezi první příznaky otravy patří bolest hlavy, únava, nevolnost a závratě.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA