AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis:
20.2.2019

Strážníci Městské policie vyráží do ulic

MIKULOV

Strážnící Městské policie Mikulov vyráží od poloviny února více do ulic. Na svých nově zavedených pochůzkách od 13. 2. monitorují dění ve městě a zároveň tato aktivita působí preventivně.

„Město máme rozdělené na revíry a zavedli jsme denní pěší pochůzky strážníků. Každý strážník má na starosti svůj revír, to jsou ulice, ale i další oblasti v katastrálním území města, do kterého dvakrát týdně vyráží a monitoruje, co je zde nového. Denně každý strážník pochůzkář nachodí během tří hodin průměrně šest i více kilometrů,“ uvedl velitel Městské policie Mikulov Jiří Hamerník. V revíru si strážníci všímají především záborů veřejného prostranství, vraků, černých skládek, stavu komunikací, chodníků, dopravního značení, venčení psů a všeho, co má přímou souvislost s děním na veřejném prostranství. 

V současné době má Městská policie šestnáct strážníků. „A právě tento počet nám umožňuje v praxi takovéto rozložení úkolů na směně. Na každé směně jsou čtyři strážníci. Jeden je velitel, dva jsou v terénu jako autohlídka a jeden na pěší pochůzce. Během jedenáctihodinové směny se strážníci v úkonech postupně vystřídají,“ doplnil velitel.

„Věříme, že novou aktivita našich strážníků obyvatelé města ocení,“ řekl starosta Rostislav Koštial. Již po prvních pěších hlídkách především starší spoluobčané tuto aktivitu vítají a velmi rádi se se strážníkem zastaví „na kus řeči“.

Za posledních pět let se mikulovské Městské policii daří snižovat kriminalitu a přestupkovost. „I přestože je v Mikulově stále větší počet turistů, což nám navyšuje počet občanů na jednom místě, daří se nám kriminalitu snižovat. Což je velmi dobrý výsledek,“ upřesňuje velitel Jiří Hamerník. 

Autor / zdroj: Jitka Sobotková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA