AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
21.2.2019

Policisté varují před podvodníky - obyčejné dveře nabízejí jako„bezpečnostní

BEROUNSKO

Hořovičtí policisté řeší případ, kdy jsou lidem nabízeny vchodové dveře do bytů, které jsou vydávány za „bezpečnostní“ ačkoliv se jedná o obyčejné dveře, zřejmě bez bezpečnostních prvků.

Ke dvěma případům došlo dne 6. 2. 2019 v Hořovicích na sídlišti Višňová. Tam tři muži zazvonili u jednoho z bytů a majitelku přesvědčili o nákupu a montáži „bezpečnostních“ dveří. Ženě uvedli, že její bytové dveře postrádají bezpečnostní prvky a oni jí nabízí kvalitní, nové s ochrannými a protipožárními prvky. Žena s výměnou souhlasila a za následnou montáž zaplatila mužům částku 12.800,-Kč. Poté co tuto informaci sdělila své dceři, neváhala a celou věc ihned oznámila policistům, kteří se vyrazili na místo. Ještě před příjezdem policejní hlídky stihli muži zazvonit ve stejném bytovém domě na další ženu, kterou rovněž přesvědčili k nákupu a montáži nových dveří. Tato žena však u sebe neměla dostatek finančních prostředků na zaplacení a muži jí nabídli odvoz k bankomatu, kde peníze vybere a zaplatí. Než však stihla opustit bytový dům a s muži odejít, se o celé události dozvěděl jeden ze sousedů, který ženu informoval o skutečnosti, že se prvním případem montáže dveří již zabývají přivolaní policisté. Ti všechny tři muže vyzvali k podání vysvětlení na policejní služebně. Druhá žena tedy mužům montáž dveří nezaplatila.

Policisté následně zjistili, že dveře, které muži vydávali za „bezpečnostní“, zřejmě neobsahují bezpečnostní ani protipožární prvky a dají se běžně na trhu sehnat za podstatně nižší finanční částku, než za kterou je muži nabízeli. Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a v druhém případě podvod ve stádiu pokusu. V Hořovicích je navíc vyhláškou města zakázán podomní prodej. S ohledem na tuto skutečnost bude s muži zároveň projednáváno i toto protiprávní jednání.

Není vyloučeno, že poškozených lidí v souvislosti s výše uvedeným popisem skutku může být daleko více a že se pachatelé mohou obdobního jednání dopouštět na území celé České republiky. Lidé, kteří se stali jejich obětí, by se měli obrátit na policisty a celou věc oznámit. Zároveň varujeme občany před tímto dalším způsobem podvodného jednání.

Autor / zdroj: Bc. Marcela Pučelíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA