AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
24.4.2019

Na svobodě pobyl pouhých sedm týdnů

ZLÍNSKO

25krát trestaný recidivista je znovu ve vazbě, na svobodě si tentokrát užíval jen sedm týdnů. V případě odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Zlínští kriminalisté obvinili osmačtyřicetiletého muže z Havířova, ze spáchání trestných činů krádež, neoprávněné užívání cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterých se dopustil v období od začátku března do poloviny dubna letošního roku, kdy ho zadrželi policisté. Pětadvacetkrát trestaný recidivista je stíhaný vazebně. V případě odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Muž si ve dvou případech bez vědomí majitelů vypůjčil osobní vozidla, která měli zaparkovaná v areálu firmy v Otrokovicích a vozidla využíval k cestám po České republice i zahraničí. V prvním případě se jednalo o vozidlo Škoda Fabia, které užíval po dobu deseti dnů. Poté ho zaparkoval na podobném místě, kde si ho vypůjčil. Ve druhém případě neoprávněně šest dní užíval vozidlo Volkswagen Caddy, které poté zaparkoval na parkovišti v Otrokovicích, kde ho vypátrali policisté.

V dalších pěti případech odcizil nepozorovaně z kanceláří v Napajedlech, Otrokovicích a na dalších místech peněženky s platebními kartami. Prostřednictvím platebních karet zaplatil a vybral z bankomatů téměř padesát tisíc korun a pokusil se o výběr dalších třiadvaceti tisíc korun.

Obviněný muž se ke všem nekalostem přiznal s tím, že veškeré utržené finanční prostředky využil pro vlastní potřebu.

Recidivista byl celkem dvacetkrát trestaný v České republice, pětkrát potom v zahraničí, veskrze pro majetkovou trestnou činnost. Z výkonu trestu odnětí svobody ho propustili poslední únorový den letošního roku a hned následující den neoprávněně užil osobní vozidlo. Na svobodě si pobyl pouhých sedm týdnů.

Autor / zdroj: Monika Kozumplíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA