AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: ZZS MSK
25.11.2020

Nehody na kolejích

Ostrava

Týmy záchranářů zasahovaly v posledních desítkách hodin u dvou nehod na kolejích.

V úterý 24. 11. večer vyjížděly hlučínské posádky záchranné služby k muži, sraženému vlakem na železniční trati mezi obcí Děhylov a Ostravou. Postižený středního věku utrpěl při střetu s vlakovou soupravou mnohočetná poranění, kterým bezprostředně poté podlehl. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat smrt.

Dnes, 25. listopadu odpoledne, zasahovali zdravotníci u nehody automobilu v Ostravě. Osmašedesátiletý muž se srdečními obtížemi pravděpodobně zkolaboval při jízdě a narazil do sloupu. Vozidlo se přitom převrátilo na střechu a skončilo v tramvajovém kolejišti. Pacient byl ošetřen s obtížemi interního charakteru a poraněním hlavy, jeho spolucestující, žena ve věku devětapadesáti let, utrpěla lehké poranění horní končetiny. Oba byli po ošetření na místě události předáni do další péče v ostravské Fakultní nemocnici.

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM