AKTUÁLNĚ / Krimi

Odhalena varna díky pohotové reakci občanů
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Ostrava

Před koncem roku operační důstojník přes tísňovou linku přijal oznámení od muže, který upozornil na silný zápach po acetonu v jednom z domů v Ostravě – Porubě. Policisté po oznámení vyjeli na místo, aby věc prověřili. Už při vstupu do domu cítili silný zápach po chemikáliích, proto ihned zavolali posilující hlídky a kolegy z kriminální služby a vyšetřování.

Na zákonné výzvy z bytu nikdo nereagoval. Jelikož na místě bylo podezření z možné exploze z důvodu neodborné manipulace při výrobě drog, došlo k násilnému vstupu do bytu. Policisty byly zadrženy dvě osoby. Muž ve věku 41 let a 31letá žena. Při následné kontrole bytu byly nalezeny mimo jiné chemikálie určené k nelegální výrobě psychotropní látky pervitin, velké množství léků, digitální váha či laboratorní technika.

Při výslechu se obě zadržené osoby k nelegální výrobě drog doznaly. Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava Poruba oba obvinil ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Také byl u obou podán podnět na vzetí do vazby, který byl pouze u muže soudcem akceptován. Žena je stíhána na svobodě.

Muži hrozí vyšší trest než jeho spolupachatelce. V posledních třech letech za takový čin odsouzen a potrestán. Nyní mu hrozí až desetileté vězení. Ženě hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

Autor / zdroj: Eva Michalíková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.