AKTUÁLNĚ / Krimi

Strážníci vyjížděli ke dvěma zraněným seniorkám
 
Autor / zdroj foto: Jindřich Machů

Ostrava

Hned ke dvěma případům zraněných seniorek, které upadly ve svých bytech a nemohly si sami pomoci, vyjížděli strážníci v uplynulých dnech. K oběma seniorkám bylo nutné přivolat zdravotníky, obě pak skončily v nemocnici.

K prvnímu případu vyjížděli strážníci v pondělí 28. listopadu krátce po sedmé hodině ranní do Ostravy-Hrabůvky. Oznamovatelka operátorovi linky 156 oznámila, že má obavy o 85letou seniorku.

Po příjezdu na místo na klepání a zvonění nikdo nereagoval. Žena v sousedství pak strážníkům uvedla, že seniorku už dlouho neviděla a že již v minulosti tato starší paní ležela ve svém bytě tři dny na zemi, než byla nalezena známými.

Vzhledem k okolnostem případu strážníci přivolali na místo hasiče, kteří provedli otevření vstupních dveří bytu. V obývacím pokoji pak byla nalezena zesláblá seniorka ležící na zemi. Vzhledem k situaci strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří seniorku převezli do nemocnice.

Ve druhém případě sehrálo roli nouzové tlačítko Senior linky. To aktivovala ve středu 30. listopadu před třetí hodinou ranní 96letá seniorka z Ostravy-Zábřehu, která upadla rovněž ve svém bytě z postele.

Vstup do bytu byl hlídce umožněn sousedem, který měl náhradní klíče od bytu seniorky. Po vstupu do bytu strážníci objevili v ložnici seniorku ležící na zemi vedle postele. Ta si stěžovala na silnou bolest žeber a lokte. Přivolaní zdravotníci rozhodli rovněž o převozu seniorky do nemocnice.  

Jen od začátku roku vyjížděli ostravští strážníci již ke tři sta čtyřiceti dvěma případům aktivace tísňového tlačítka Senior linky. Ve šedesáti třech případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky

Autor / zdroj: Jindřich Machů

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.