AKTUÁLNĚ / Krimi

Obtěžoval zákazníky kavárny, vysmíval se strážníkům. Smích ho přešel, když se vezl v poutech na policejní služebnu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

České Budějovice

Opilý muž obtěžující návštěvníky kavárny na Jiráskově nábřeží skončil v pondělí odpoledne v poutech strážníků. Zbytek dne si poležel na lůžku protialkoholní záchytné stanici. Tím však pro něj případ neskončil. Za neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci mu hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

V pondělí 22. dubna krátce před šestou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o muži, který obtěžuje návštěvníky kavárny na Jiráskově nábřeží a povaluje se po zaparkovaných vozidlech. Ke strážníkům se na místě přihlásil svědek události, který poukázal na muže sedícího na lavičce. Ten však strážníky odmítal vzít vůbec na vědomí. Nepomohly ani opakované zákonné výzvy. Když se dozvěděl, že bude předveden ke zjištění totožnosti na policejní služebnu, následoval smích. Ten ho však přešel, když ho strážníci za použití donucovacích prostředků a služebních pout odvedli do služebního vozidla. Jak se ukázalo, vliv na jeho jednání měl jistě i vypitý alkohol. Orientační dechová zkouška na alkohol totiž ukázala výsledek 2,20 ‰. Po převozu na Obvodní oddělení Policie ČR byl v muži zjištěn čtyřicetiletý občan z Českobudějovicka. Strážníci mezitím na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, jejíž lékař rozhodl o převozu dotyčného na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.

Po vystřízlivění se bude čtyřicetiletý muž zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Autor / zdroj: Věra Školková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.