AKTUÁLNĚ / Krimi

V Praze policisté zadrželi cizince, kteří měli v autech pervitin

PRAHA

Pražská cizinecká policie zadržela v pátek odpoledne na sídlišti Libuš cizince, kteří měli v autech pervitin. Policisté si při kontrole povšimli, že auto má na každé straně jinou státní poznávací značku.

Pozornost policistů upoutala červená honda právě s podivnými "espézetkami". Vietnamský řidič ke kontrole předložil pouze doklady k vozidlu, které už byly neplatné, a vozidlo nebylo způsobilé k provozu. "Jiný doklad u sebe neměl, ale volal kamarádovi, aby mu cestovní pas přivezl," popisovala Jana Dudová, mluvčí cizinecké policie.

Během kontroly vozidla uviděli policisté na sedadle spolujezdce sáček s podezřelým obsahem. "Zanedlouho z vedlejší silnice, která je jednosměrná, přijel v protisměru muž, který když uviděl policisty, tak se snažil ujet, což se mu nepovedlo," líčila nadále policejní mluvčí. Zmatku využil cizinec z červené hondy, který se dal na útěk. Policisté jej však také dohonili.

Ujíždějící cizinec měl u sebe pouze cestovní doklad, který přivezl volajícímu kamarádovi, svou totožnost ovšem neprokázal. Policisté oba zajistili a po kontrole obou vozidel zjistili, že poznávací značky jsou rozklepané a přemalované. Po prověření v evidencích policisté podle mluvčí zjistili, že jedna ze značek byla před měsícem nahlášená jako kradená. Druhé auto mělo poznávací značku pouze jednu, která byla registrovaná na jiné auto.

V obou automobilech policisté našli podezřelé látky, které kriminalisté vyhodnotili jako pervitin v množství, které je již trestné. Oba muže odvezli na služebnu, po ověření jejich totožnosti je předají kriminalistům k dalšímu opatření.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.