AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

Soud se začal zabývat žalobou podnikatele Rittiga o ochranu osobnosti

PRAHA

Městský soud v Praze ve čtvrtek zahájil hlavní líčení v případu žaloby podnkatele Iva Rittiga proti Nadačnímu fondu proti korupci. Podle fondu je totiž podnikatel zapletený v tunelování pražského Dopravního podniku a Rittig nyní požaduje stažení dokumentů týkajících se případu ze stránek fondu.

Nadační fond proti korupci vloni podnikatele a lobbistu Iva Rittiga nařkl, že na jeho účet putovalo 17 haléřů z každého zakoupeného lístu pražské městské hromadné dopravy bez jakéhokoliv plnění ze strany Rittiga. Ten tvrzení fondu odmítl a zároveň podal žalobu o ochranu osobnosti, ve které požaduje, aby fond stáhl ze svých internetových stránek dokumenty které prý podnikatele poškozují.

"Na rozdíl od žalobce se domníváme, že všechny ty dokumenty se týkají tunelování dopravního podniku. Odkázali jsme na žalobce, ale upozornit na jeho provázání s kauzou nebylo účelem našeho jednání," prohlásil, Petr Kočí, advokát Nadačního fondu proti korupci. Podle něj by Rittigovi stačilo požadovat stažení pouze těch částí dokumentů, které se přímo týkají jeho osoby. "Pokud prohlašuje, že nemá nic společného s kauzou a uvedenými společnostmi, nevidím důvod, proč by měl požadovat stažení celých dokumentů," dodal advokát Petr Kočí.

Žalující strana naopak tvrdí, že z tiskových konferencí fondu jasně vyplývá, že za kauzami, popsanými v předmětných dokumentech, stojí právě podnikatel Ivo Rittig a proto je třeba je stáhnout z internetových stránek celé.

Hlavní líčení bude pokračovat 17. ledna, do kdy musí Ivo Rittig částečně přepracovat žalobu, protože některé dokumenty a odkazy ně již na stránkách fondu nejsou. Podle Petra Kočího byly odstraněny z technických důvodů, ne kvůli žalobě.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.