AKTUÁLNĚ / Kauzy, soudy a právo

Za brutální útok sekyrou půjde Martin Vavera na 12 let do vězení

PRAHA

Pražský městský soud v pondělí vyměřil 12letý trest vězení devětatřicetiletému Martinu Vaverovi. Podle rozsudku letos v květnu brutálně posekal sekyrou syna své přítelkyně, motivem byly podle soudu časté rozepře mezi oběma muži.

Rozsudek zatím není pravomocný. Muž si trest vyslechl za pokus o zločin vraždy spáchané zvlášť trýznivým způsobem. Kromě trestu vězení musí Vavera zaplatit muži, který jen zázrakem přežil, škodu 139 tisíc korun.

Proti rozsudku se na místě odvolal jak státní zástupce, který požadoval přísnější trest, tak i obžalovaný. Případem se tak bude zabývat ještě pražský vrchní soud.

Tragédie se stala v rodinném domě v Cukrovarnické ulici ve Střešovicích letos 24. května. Podle svědků se devětatřicetiletý Vavera dostal do sporu se synem své přítelkyně. Ten údajně svou matku pravidelně fyzicky i psychicky napadal.

"Obžalovaný napadl poškozeného před vchodem do rodinného domu ostrou stranou sekery a udeřil ho do nejprve do zad. Později svůj útok vystupňoval a sekl svou oběť do hlavy. V útoku pokračoval, i když poškozený prosil o pomoc a snažil se rukama hlavu chránit,"
uvedl státní zástupce v obžalobě.

Smrti devatenáctiletý mladík unikl jen díky pomoci zaměstnance stěhovací firmy, který přivolal pomoc. Podle znalců z oboru soudního lékařství by posekaný muž zemřel, nebýt včasné lékařské pomoci. Utrpěl totiž vážná poranění hlavy, zad a hrudníku, při kterých mu útočník sekyrou odlomil i například kusy lební kosti a amputoval článek prstu.

Podle sousedů se událost stala ve vile, ve které bydlel kreslíř, ilustrátor a humorista Jiří Winter-Neprakta.

Autor / zdroj: Mediafax

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.