VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Bohumín zabaví školáky o jarních prázdninách
Bohumín zabaví školáky o jarních prázdninách. 
Autor / zdroj foto: Petr Wojnar

Bohumín

Bohumín je letos mezi prvními městy, kam dorazí jarní prázdniny. Místní školáci si dají oddech od sezení v lavicích v týdnu od 5. do 9. února. Na pěkné počasí tak spoléhat úplně nemohou, přesto rozhodně nemusí sedět doma. Kulturní, sportovní a volnočasové organizace ve městě pro ně mají připravený pestrý program. 

Dům dětí a mládeže (DDM) Fontána přichází s nabídkou kvalitně stráveného týdne na jednom ze dvou příměstských táborů. V obou aktuálně hlásí poslední volná místa. V rámci tanečního táboru účastníci od 7 do 12 let za dohledu zkušených lektorů rozpohybují boky na street, jazz, disco či latinu. Na dobrodružném táboru zase děti od 6 do 15 let proniknou do tajů různých profesí. „Každý den se zaměříme na jedno povolání. Jako ošetřovatelé tak například vyrazíme za zvířátky do Mauglího ranče, coby výtvarníky nás zase čekají zajímavé zážitky ve výtvarné dílně spolku Bart,“ láká vedoucí přírodovědného oddělení Fontány Ilona Paličková.

Příměstské tábory poskytnou dětem pět dní zábavy, zároveň jsou často vítanou berličkou pro pracující rodiče. „Mohou k nám přivádět děti už od osmé hodiny ráno, vyzvedávají si je ve čtyři odpoledne. Všichni účastníci mají kromě programu zajištěno občerstvení včetně teplého obědu,“ dodala Paličková. V ceně 2 000 korun za tábor jsou i vstupy do různých sportovních, kulturních a rekreačních zařízení.

Na zvýšený zájem je v příštím týdnu připraveno bohumínské aquacentrum. To posílilo provozní dobu. Otevřeno bude od pondělí do čtvrtku denně nepřetržitě od 6 do 21 hodin, v pátek se budou moci lidé vykoupat mezi 10 a 20 hodinou. Aktuální jsou i veřejná bruslení na bohumínském zimním stadionu. V prázdninovém týdnu se tam bude bruslit denně.

Kdo hledá ve dnech volna spíše chvilkové rozptýlení, může vyrazit třeba do kina. Kulturní středisko K3 přichystalo velké filmové prázdniny. V nich si to své najde každá generace. „Za nejmenšími diváky přicházíme například se psí partou z Tlapkové patroly. Starší děti by pak mohl zaujmout snímek Želvy Ninja: Mutantní chaos a na teenagery cílíme filmem Pět nocí u Freddyho, který byl inspirován počítačovou hrou,“ podotkl ředitel K3 Karel Balcar. Jelikož jde o filmy, které měly svou premiéru už před nějakou dobou, podařilo se zástupcům městské agentury domluvit s distributory příznivou cenu. Promítat se tak bude za jednotnou cenu 60 korun.

Autor / zdroj: Jana Končítková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.