AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

10.5.2011

Středočeská ODS chce po kraji zrušení Krajské nemocnice

PRAHA

Středočeská ODS požaduje po vedení kraje, aby zrušilo Krajskou nemocnici Středočeského kraje, tedy instituci, která zastřešuje všechny nemocnice ve správě kraje. Novinářům to v úterý řekl předseda krajské ODS Petr Bendl.

"Tato společnost byla připravena v době, kdy kraj usiloval o převedení nemocnic na neziskové organizace. To se ale zatím nekoná a nejspíš konat ani nebude. O to podivnější je, že organizace, která prakticky nic nedělá a má jen osm zaměstnanců, stojí kraj ročně kolem 20 milionů," řekl Bendl.

Krajský zastupitel a primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati (ODS) dodal, že Krajská nemocnice funguje jen jako poručník nemocnic, a to na základě pochybné a nevyvážené ovládací smlouvy. "Určuje nemocnicím, kde nakupovat materiály a léky, a to často i za ceny, které pro ně nemusí být výhodné. Navíc je zde paragraf, že nemocnice se musí podřídit i takovému rozhodnutí," kritizuje Nwelati.

ODS proto bude konzultovat smlouvu s právníky.

Zároveň se ODS ale nelíbí ani to, že vedení kraje doposud nepředložilo jasnou koncepci fungování zdravotnictví. "Doposud zůstalo jen u tezí," řekl Bendl.

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) uvedl, že nemocnice sice spotřebovává na svůj provoz 20 milionů, o hodně větší částky však kraji šetří. "Centralizovaným nákupem i třeba tím, že dvě nemocnice blízko u sebe neinvestují do stejných technologií a provozů, když stačí jeden," řekl Rath. K tomuto fungování jsou podle něj nutné i přísné ovládací smlouvy.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA