AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
19.1.2019

Dětské výpravy do nemocnice pokračují také letos

FRÝDEK-MÍSTEK

Předškoláci z frýdecké mateřské školy na ulici K Hájku přišli do nemocnice zjistit, co je nového na dětském oddělení. Projekt na seznámení dětí s nemocničním prostředím nazvaný Nebojte se nemocnice, který je určen předškolákům a žákům prvního stupně základních škol, pokračuje již čtvrtým rokem.

„Postupně jsme oslovili mateřské a základní školy ve městě a jeho nejbližším okolí s nabídkou bližšího seznámení dětí s lékaři, sestrami, herní terapeutkou i diagnostickými vyšetřovnami,“ řekla mluvčí nemocnice Jolana Filipová. „V průměru naše dětské oddělení navštíví kolem čtyřiceti školních výprav za rok. Potvrzuje se nám, že případná následná hospitalizace je dítětem lépe snášena, protože přijde do prostředí, které už zná. Pokračování v projektu „Nebojte se nemocnice“ nabízíme školám a školkám z frýdecko-místeckého okresu také v letošním roce,“ doplnila Filipová.

Děti z mateřské školky Naděje na ulici K Hájku k nám chodí pravidelně. Dnes jsme prošli příjmovou a odbornou ambulancí, standardním lůžkovým oddělením, ukázali jsme si pokojíky pro děti a doprovázející osoby, vyšetřovny a herny,“ popsala průběh exkurze herní terapeutka Renata Kročková.

„V odborné ambulanci  si děti s paní doktorkou vyzkoušely sono vyšetření bříška a srdíčka. Na demonstrační látkové panence Petrušce jsme si v rámci vstupního vyšetření ukázali, jak probíhá vstupní vyšetření, jak vypadají jednotlivé orgány v dutině hrudní a břišní nebo  jak se odebírá krev. Moc se dětem líbí také praktická ukázka poslouchání srdíčka fonendoskopem,“ usmála se Renata Kročková.

Cílem projektu je seznámit děti s nemocničním prostředím hravě naučnou formou, aby v případě hospitalizace byl minimalizován jejich stres. Zájemci o exkurzi si mohou domluvit termín s herní terapeutkou na tel. 723 172 310.

Autor / zdroj: Ing. Jolana Filipová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Příbramské hokejistky mají tah na branku

Město Příbram má řadu sportovců a klubů získávajících nejvyšší ocenění na české i světové sportovní scéně. Mezi ně patří také hokejistky HC Příbram, k

Post

3 500 ošetřených pacientů za dva roky – taková je bilance šumperské chirurgické ambulance

Na začátku roku 2017 otevřela Jesenická nemocnice v Šumperku chirurgickou ambulanci ve snaze přiblížit se místním i jejich potřebám. Po více než dvou

Post

Jičínská nemocniční lékárna bude držet o svátcích lékárenskou pohotovostní službu

Nemocniční lékárna U Brány se domluvila se soukromou lékárnou Trio na pohotovostní lékárenské službě ve státní svátky, kdy jsou dle zákona zavřeny i v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA