AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
4.3.2019

Vysokomýtské dialyzační středisko má za sebou první rok provozu

VYSOKÉ MÝTO

Pro pacienty se selháním ledvin, kteří jsou zařazeni do chronického dialyzačního programu, již jeden rok funguje moderní dialyzační středisko Fresenius NephroCare ve Vysokomýtské nemocnici. O pacienty s nemocnými ledvinami zde pečuje i nefrologická ambulance.

Vysokomýtské dialyzační středisko Fresenius NephroCare od začátku svého provozu provedlo již 1300 dialyzačních výkonů a do nefrologické poradny dochází na 150 pacientů, které sem posílají všichni praktičtí lékaři, internisté a diabetologové z Vysokého Mýta a Chocně. Velmi úspěšně se zde rozběhlo i zapojení do transplantačního programu, kdy byli do čekací listiny na transplantaci ledviny zařazeni tři pacienti, z toho dva již byli úspěšně odtransplantováni ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

„Mám velkou radost, že se nám v prvním roce podařilo velmi dobře sehrát náš tým lékařů a sester a nastavit vysoký standard léčby. I proto jsou pacienti u nás na středisku velmi spokojeni,“ říká MUDr. Lucie Zachařová, primářka dialyzačního střediska Fresenius NephroCare ve Vysokém Mýtě, a dodává: „Do budoucna bychom rádi oslovili také potenciální pacienty z Litomyšlska, odkud jsou nyní zvykově odesíláni do Svitav.“

Nové dialyzační středisko Fresenius NephroCare ve Vysokém Mýtě splňuje ta nejpřísnější kritéria světových standardů kvality a patří k těm nejmodernějším v České republice. Nemocniční prostory po bývalých chirurgických sálech dovolily vybudovat středisko s komfortním zázemím pro pacienty i personál. K dispozici jsou nejmodernější technologie – hemodialyzační přístroje umožňující pokročilou a bezpečnou léčbu chronického selhání ledvin tzv. HighVolumeHDF (vysokoobjemovou hemodiafiltraci), speciální zařízení na měření tělesného složení pacienta nebo vodárna pro přípravu ultračisté vody.

Celková kapacita dialyzačního střediska činí deset lůžek ve větším sále a jedno v menším sále, vyhrazené pro potřebu izolace. Součástí je také již zmiňovaná nefrologická ambulance s čekárnou. Pacienti mají také k dispozici klinickou psycholožku, sociální pracovnici a nutriční specialistky.

Autor / zdroj: David Vondruška

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA