AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
23.2.2019

Vítkovická nemocnice pořídila novou bronchoskopickou věž

OSTRAVA

Šetrnější průběh vyšetření dýchacích cest pro pacienty, detailnější zobrazení pro lékaře a celkově přesnější diagnostiku nabízí nové vybavení Vítkovické nemocnice. Řeč je konkrétně o nové bronchoskopické věži, kterou za 1,2 miliónu korun koupila na plicní oddělení Vítkovická nemocnice v Ostravě, člen skupiny AGEL.

Dosluhující bronchoskopickou věž na plicním oddělení nahradila nová, modernější. „Má dva bronchoskopy, diagnostický a terapeutický. Diagnostický je tenčí, takže šetrnější k pacientům. Dovolí nám vyšetřit i menší děti, ale také zaintubované pacienty, možné je vyšetření i přes kanyly. Terapeutický bronchoskop má pak standardní rozměry a používá se již při následných zákrocích,“ vysvětlil MUDr. Jaromír Roubec, Ph.D., primář plicního oddělení Vítkovické nemocnice.

Kromě možnosti šetrnějšího vyšetření nabízí nová věž také přesnější diagnostiku. „Nové softwarové vybavení v kombinaci s ultra HD rozlišením nabízí lepší rozlišení pro případné nálezy dolních dýchacích cest, výhodou je také pořízení fotografického záznamu z vyšetřované oblasti, anebo do budoucna možné rozšíření i o filmový záznam. Díky kvalitnějšímu zobrazení je to pro nás posun k přesnější diagnostice,“ doplnil primář MUDr. Jaromír Roubec, Ph.D. s tím, že vyšetřující lékař může přepínat mezi jednotlivými módy zobrazení, které zvýrazňují například cévní nebo nádorové struktury.

Plicní oddělení Vítkovické nemocnice poskytuje komplexní péči pacientům s nemocemi plic, průdušek, pohrudnice a mezihrudí. Na oddělení zde ročně ošetří endoskopicky v ambulantním režimu přibližně 300 pacientů a v odborných ambulancích dalších 12 000 pacientů.

Autor / zdroj: Bc. Lucie Drahošová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Od dubna budou pěší zóny v Jablonci bezpečnější

Magistrát města Jablonec nad Nisou po dohodě s Městskou policií a Policií ČR obnoví od 1. dubna 2019 původní dopravní značení v centru města.

Post

Boleslav s Libercem svedla další dramatickou bitvu

Liberec rozhodl ve třetí třetině dvěma slepenými gól a tak se čtvrtfinálová série stěhuje do Liberce za stavu 3:1 pro liberecké Tygry.

Post

Oceláři postoupili do semifinále, Vítkovice opět prohrály

Čtyři derby zápasy = čtyři výhry Ocelářů. Hráči s drakem na prsou zvládli také druhý venkovní duel a do semifinále postoupili nejkratší možnou cestou.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA