AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
26.4.2019

Pacientům Nemocnice Český Těšín zpestří pobyt pěvecké vystoupení mezinárodně úspěšného sboru

ČESKÝ TĚŠÍN

Zajímavé oživení pobytu v nemocnici čeká v úterý 30. dubna na všechny pacienty Nemocnice Český Těšín. Přímo do nemocnice již tradičně přijede proslulý karvinský pěvecký sbor Permoníček, který si pro zájemce připravil hned dvojici vystoupení.

„První teplé a slunečné dny nás všechny lákají ven, na výlety do přírody nebo do společnosti na nějakou zajímavou akci. Pacienti v nemocnici ale tu možnost nemají, byť vytržení z každodenní rutiny potřebují více než kdokoliv jiný. Proto se jim snažíme přinést kulturu a zážitky za brány nemocnice, a toto pěvecké vystoupení bude určitě jedním z těch opravdu skvělých,“ říká Mgr. Eva Palianová, zdravotně - sociální pracovnice Nemocnice Český Těšín s tím, že sbor Permoníček letos přijede do nemocnice již počtvrté.

Vystoupení žáků ZUŠ Karviná pod vedením sbormistryně Kariny Grimové, jejichž sbor nese jméno Permoníček starší, přitom není jen tak ledajaké. Sbor Permoník má na svém kontě významné úspěchy – například získal cenu Jantar v kategorii Hudební těleso roku 2017 a má za sebou i úspěšné turné v Německu.

Vystoupení pěveckého sboru proběhne v úterý 30. dubna hned ve dvou časech za sebou. Od 9:30 hodin zazní hudba v hlavní budově A, kam jsou srdečně zváni pacienti oddělení odborné ošetřovatelské péče, následné péče, rehabilitačního oddělení a sociální služby. Od 10:30 hodin pak proběhne repríza koncertu v prostorách budovy C, kde jsou hospitalizováni pacienti oddělení následné péče s rehabilitačním zaměřením. „Akce je určena zejména pro dlouhodobě hospitalizované pacienty naší nemocnice, kterým chceme zpříjemnit den i přinést zajímavý zážitek, který jistě zůstane v jejich vzpomínkách,“ zve Eva Palianová s tím, že vstup na akci je zdarma.

Autor / zdroj: Lucie Drahošová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V Ostravě dojde k dalšímu omezení hazardu

Obecně závazná vyhláška o loteriích začala v Ostravě platit 1. ledna 2017. K další regulaci v Ostravě dojde od 1. července letošního roku.

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst.

Post

Komorní scéna Aréna uvádí poslední premiéru sezóny

Čtvrtou premiérou, která uzavře sezónu 2018/2019 v Komorní scéně Aréna, je Zimní slunovrat z pera současného německého autora Rolanda Schimmelpfenniga

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA