AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: Petra Petlachová
25.1.2020

Fakultní nemocnice Ostrava ocenila své zaměstnance

OSTRAVA

Kongresový sál Clarion Congress Hotelu Ostrava patřil večer 23. ledna zaměstnancům Fakultní nemocnice Ostrava. V tradiční anketě ZAMĚSTNANEC ROKU byli za rok 2019 oceněni ti nejlepší. Ve většině kategorií rozhodovali o vítězích v internetovém hlasování samotní zaměstnanci, v části pak vedení nemocnice.

Ocenění za celoživotní přínos získal primář Centrálních operačních sálů MUDr. Tomáš Posolda. Do nemocnice nastoupil hned po promoci na Univerzitě Palackého v Olomouci v roce 1973 a dodnes je tento respektovaný chirurg a vynikající operatér plnohodnotným členem transplantačního týmu. "Někteří začínající kolegové si neuvědomují, že i když se dá dnes téměř vše z medicíny najít na internetu, tak zodpovědné rozhodnutí o způsobu léčení nemocného musí vždy učinit lékař a to bez ohledu na nejmodernější techniku či nejúčinnější léky,“ uvedl oceněný lékař.

Nejvíce hlasů v kategorii Lékař u lůžka poslali zaměstnanci nemocnice MUDr. Jiřímu Saganovi z Kliniky infekčního lékařství. MUDr. Tomáš Bártek z Kliniky plicních nemocí a tuberkulózy zvítězil v kategorii Lékař v ambulanci a MUDr. Daniel Czerný z Ústavu radiodiagnostického je vítězem v  lékařské kategorii  Společné vyšetřovací a léčebné složky.

I sesterská kategorie byla rozdělena do několika kategorií. Sestrou u lůžka je Anna Filipová z Kliniky popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie a Bc. Blance Pupíkové z Chirurgické kliniky patří ocenění Sestra v ambulanci. A oceněny byly také sestry, které pracují v oblasti vyšetřovacích metod. Prvenství patří Mgr. Janě Vaculové, vedoucí laborantce z Ústavu patologie. Zaměstnanci rozhodli i o vítězi v kategorii Sanitář/Ošetřovatel a nejvíce hlasů poslali Zdeňce Cviertnové z dispečinku Centrálních operačních sálů.

O vítězi v kategorii Manažer roku rozhodlo vedení nemocnice. Ocenění si ze slavnostního večera odnesl Mgr. Radomír Tvrdý, vedoucí Oddělení správy uživatelských aplikací, jako nejlepší nezdravotnický pracovník byla oceněna vedoucí Odboru ekonomických informací Ing. Jana Rydrychová. Nejlepším pracovištěm roku 2019 bylo vyhlášeno Oddělení řízení kvality. Management nemocnice ocenil také Nadační fond Pavla Novotného za vynikající spolupráci v dobrovolnické i sponzorské oblasti.

 „Jsem rád, že se nám navzdory tragické prosincové události podařilo setkání spojené s oceněním zaměstnanců uspořádat. Práce svých kolegů si nesmírně vážím, bylo mi ctí se s nimi setkat i mimo prostředí nemocnice. Byla to opět příležitost je veřejně ocenit a poděkovat za to, jak skvěle zvládají svoji náročnou práci,“ řekl krátce po skončení slavnostní akce ředitel Fakultní nemocnice Ostrava MUDr. Jiří Havrlant, MHA.

Slovem provázel hosty slavnostního večera moderátor Českého rozhlasu Vladimír Kroc. O důstojnou a pohodovou atmosféru se za klavírního doprovodu Adama Farany postarala sólistka Národního divadla moravskoslezského, držitelka Thálie, Hana Fialová a také stepařky z tanečního souboru PULS z Opavy.

Autor / zdroj: Petra Petlachová

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

DOPRAVA6. dubna 1909

byl zahájen provoz na úzkorozchodné dráze Ostrava–Karviná.

KULTURA6. dubna 1943

poprvé vyšel Malý princ, nejznámější literární dílo francouzského spisovatele a pilota Antoina de Saint-Exupéryho. Jde o jeden z nejznámějších pohádkových příběhů moderní světové literatury.

VESMÍR6. dubna 1973

NASA vypustila vesmírnou sondu Pioneer 11 určenou k průzkumu Jupiteru, Saturnu a vnějších oblastí sluneční soustavy.

POZVÁNKA OBRAZEM