AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
28.1.2020

Podezření na nákazu novým koronavirem se u pacienta v Uherskohradišťské nemocnici nepotvrdilo

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Nákaza novým koronavirem se u muže hospitalizovaného na Infekčním oddělení Uherskohradišťské nemocnice nepotvrdila.

"Obdrželi jsme oficiální zprávu od Národní referenční laboratoře Státního zdravotního ústavu v Praze, kam jsme včera odpoledne odeslali vzorky na rozbor. Muž je momentálně ve stabilizovaném stavu, cítí se dobře a po vyloučení nákazy novým koronavirem není podle našich lékařů důvod k jeho další hospitalizaci. Ještě dnes by tak měl být propuštěn do domácí péče. Žádný jiný případ podezření na nákazu novým koronavirem se v tuto chvíli v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži neobjevil," informoval Bc. Egon Havrlant, tiskový mluvčí nemocnic Zlínského kraje.

Muž byl na Infekční oddělení Uherskohradišťské nemocnice přijatý v pondělí 27. ledna 2020 s podezřením na nákazu novým koronavirem, do péče zdravotníků se dostal poté, co se obrátil na plicní ambulanci v Kroměřížské nemocnici. Tam přišel v pondělí dopoledne s příznaky chřipkového onemocnění a zároveň uvedl, že na konci prosince a na začátku ledna byl jako turista v Číně. Zdravotníci ihned udělali nezbytná opatření, vybavili se ochrannými pomůckami, pacientovi nasadili roušku a umístili jej do izolace.

Po domluvě s hygieniky byl muž sanitkou zdravotnické záchranné služby transportován na jediné lůžkové infekční oddělení ve Zlínském kraji, kde byl hospitalizován na samostatném pokoji v izolaci. Jeho stav byl po celou dobu hospitalizace stabilizovaný, cítil se dobře. Byl vyčleněn personál, který o muže pečoval, aby se zamezilo případnému šíření nákazy, byl také vybaven ochrannými pomůckami. Na dotčených odděleních nebyla zavedena žádná speciální opatření, provoz nemocnic v Kroměříži a Uherském Hradišti nebyl nijak omezen a běží po celou dobu standardně.

Autor / zdroj: Egon Havrlant

DALŠÍ ČLÁNKY

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

Roušky pro Přerovany šijí i plavčíci a úřednice

Rouškovník v průjezdu Městské policie Přerov na Masarykově náměstí je stále v provozu. Kdo má doma přebytek ústenek a může je darovat, bude vítán.

Sběrný dvůr v Přerově se otevře na dva dny v týdnu

Sběrné dvory Technických služeb města Přerova, které byly kvůli nouzovému stavu uzavřeny, čeká částečné zprovoznění.

DNES SE STALO

KULTURA9. dubna 1667

v pařížském Palais Royal se koná první veřejná výstava umění.

ZDRAVÍ9. dubna 1951

chirurg Jan Bedrna na čerstvě otevřené Vojenské lékařské akademii v Hradci Králové provedl první úspěšnou operaci chlopně. V tomto okamžiku se zrodila česká kardiochirurgie.

POZVÁNKA OBRAZEM