AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
18.2.2020

Rodiče se nemusí obávat. Pediatrů v Rožnově je a bude dostatek

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Město Rožnov momentálně řeší situaci kolem dětské lékařky MUDr. Ivy Šebestové, která nedávno oznámila ukončení činnosti a odchod do penze. Mnozí rodiče v Rožnově se obávali, že jejich děti nebudou mít svého lékaře. Město se tedy také vložilo do jednání a momentálně má dobré zprávy. Od května, kdy ukončí činnost MUDr. Iva Šebestová, se chystá v Rožnově otevřít ordinaci MUDr. Marian Šmoldas. Děti by tak mohly během května pohodlně přejít v rámci Rožnova od jednoho lékaře k jinému.

Ihned poté, co vešlo ve známost chystané ukončení činnosti MUDr. Šebestové, vstoupilo město do kontaktu hned s několika dětskými lékaři. Dobrou zprávou je, že rodiče se nemusí obávat, že pro své děti nebudou mít v Rožnově lékaře.

„Podnikli jsme kroky vedoucí k zajištění nového pediatra v Rožnově, kterým by měl být MUDr. Marian Šmoldas. Ten připravuje otevření nové ordinace v Rožnově, o čemž nás informoval. Pro rodiče, kteří mají své děti u MUDr. Šebestové, se tak otevřela možnost pohodlně přeregistrovat své děti v rámci Rožnova,“ oznámil dobrou zprávu pro rožnovské rodiče starosta města Radim Holiš.

Ideální čas na přeregistraci dětí od končící dětské lékařky bude v květnu. „Paní doktorka končí s posledním květnem, přičemž v tu dobu by už měl fungovat v Rožnově MUDr. Šmoldas, se kterým jsme jednali,“ řekla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová. Pro rodiče velmi dobrou zprávu potvrdil i samotný lékař. „Momentálně dělám všechny potřebné kroky k tomu, abych mohl 1. května otevřít v Rožnově ordinaci,“ řekl MUDr. Marian Šmoldas.

Momentálně tedy nehrozí v Rožnově nedostatek dětských lékařů, stejně tak se rodiče nemusí obávat nějakého hromadného přehlašování k lékařům například v jiných městech. „Podle informací, které jsme v posledních dnech získávali od rožnovských dětských lékařů, se žádný z nich v horizontu pěti let nechytá končit. Zajištění lékařské péče je důležité, proto budeme situaci průběžně kontrolovat,“ dodal místostarosta Jan Kučera.

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Společně na start se ve Valašském Meziříčí postavilo přes 100 atletů

Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí spor

Máj byl ve Fakultní nemocnici Olomouc „lásky čas“. V porodnici pomohli na svět 234 dětem

Z toho čísla by se jistě radoval i Karel Hynek Mácha. Celkem 234 dětí narozených v květnu ve Fakultní nemocnici Olomouc je totiž nejpádnějším důkazem

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

DNES SE STALO

GASTRONOMIE4. června 1070

v jeskyni nedaleko francouzského města Roquefort vyrobili první plesnivý sýr, který nazvali Roquefort.

VYNÁLEZY4. června 1783

bratři Montgolfierové veřejně ukázali svůj horkovzdušný balón.

DOPRAVA4. června 1876

byl zahájen provoz druhé etapy koňské tramvaje v Brně.

POZVÁNKA OBRAZEM