AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
18.2.2020

Rodiče se nemusí obávat. Pediatrů v Rožnově je a bude dostatek

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM

Město Rožnov momentálně řeší situaci kolem dětské lékařky MUDr. Ivy Šebestové, která nedávno oznámila ukončení činnosti a odchod do penze. Mnozí rodiče v Rožnově se obávali, že jejich děti nebudou mít svého lékaře. Město se tedy také vložilo do jednání a momentálně má dobré zprávy. Od května, kdy ukončí činnost MUDr. Iva Šebestová, se chystá v Rožnově otevřít ordinaci MUDr. Marian Šmoldas. Děti by tak mohly během května pohodlně přejít v rámci Rožnova od jednoho lékaře k jinému.

Ihned poté, co vešlo ve známost chystané ukončení činnosti MUDr. Šebestové, vstoupilo město do kontaktu hned s několika dětskými lékaři. Dobrou zprávou je, že rodiče se nemusí obávat, že pro své děti nebudou mít v Rožnově lékaře.

„Podnikli jsme kroky vedoucí k zajištění nového pediatra v Rožnově, kterým by měl být MUDr. Marian Šmoldas. Ten připravuje otevření nové ordinace v Rožnově, o čemž nás informoval. Pro rodiče, kteří mají své děti u MUDr. Šebestové, se tak otevřela možnost pohodlně přeregistrovat své děti v rámci Rožnova,“ oznámil dobrou zprávu pro rožnovské rodiče starosta města Radim Holiš.

Ideální čas na přeregistraci dětí od končící dětské lékařky bude v květnu. „Paní doktorka končí s posledním květnem, přičemž v tu dobu by už měl fungovat v Rožnově MUDr. Šmoldas, se kterým jsme jednali,“ řekla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová. Pro rodiče velmi dobrou zprávu potvrdil i samotný lékař. „Momentálně dělám všechny potřebné kroky k tomu, abych mohl 1. května otevřít v Rožnově ordinaci,“ řekl MUDr. Marian Šmoldas.

Momentálně tedy nehrozí v Rožnově nedostatek dětských lékařů, stejně tak se rodiče nemusí obávat nějakého hromadného přehlašování k lékařům například v jiných městech. „Podle informací, které jsme v posledních dnech získávali od rožnovských dětských lékařů, se žádný z nich v horizontu pěti let nechytá končit. Zajištění lékařské péče je důležité, proto budeme situaci průběžně kontrolovat,“ dodal místostarosta Jan Kučera.

Autor / zdroj: Marek Havran

DALŠÍ ČLÁNKY

Autobusy ve Zlínském kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách

V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s p

Těžba lithia na Cínovci bude v českých rukou. ČEZ získá 51 procent ve společnosti Geomet

Zkoumání projektu těžby českého lithia postupuje do druhé fáze. ČEZ a jeho dceřiná společnost Severočeské doly se po důkladném prověření ložiska a zák

Jindřichův Hradec nakupuje už sedm let energie na komoditní burze

Město Jindřichův Hradec nakupuje dodávky energií pro své budovy a městské organizace už sedm let na Českomoravské komoditní burze Kladno.

DNES SE STALO

VYNÁLEZY28. března 1797

Nathaniel Briggs z New Hampshire patentuje svůj vynález valchy na praní prádla.

KATASTROFY28. března 1845

postihla Prahu rozsáhlá jarní povodeň. Byla zatopena většina Starého Města, níže položené části Malé Strany a Smíchova a Podskalí.

POZVÁNKA OBRAZEM