AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
Autor / zdroj: Jiří Krušina
6.4.2020

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

KRNOV

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

„Nemocnice v rámci časové kapacity začala postupně testovat všechny své zaměstnance, abychom měli jistotu, že nikdo není bezpříznakovým nosičem. Jde ryze o preventivní opatření,“ sdělil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Testování začalo v pátek 3. dubna a pokračovat bude i v dalších dnech v prostorách kožní ambulance dle objednávkového systému. Test absolvuje každý den několik desítek zaměstnanců.

Test má za sebou část technicko-hospodářských pracovníků (THP) SZZ Krnov. „Jsem ráda, že nám zaměstnavatel tento test umožnil. Většina z nás je v každodenním kontaktu se zdravotníky a určitě bych nechtěla někoho nakazit, případně šířit COVID-19 jako skrytý přenašeč dál,“ sdělila Mgr. Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Návrhy na investice v Třebíči mohou lidé podávat do konce června

Víte o nějaké místě v Třebíči, které by si zasloužilo investici? Máte nějaký nápad, který zlepší prostředí v našem městě? Chcete se zasloužit o zkrášl

Relaxační zahrada se slavnostně otevře v úterý 9. června

Relaxační zahrada za knihovnou v Hulíně se oficiálně otevře v úterý 9. června v 14 hodin za přítomnosti starosty města Romana Hozy a dalších představi

Nadace prodává schody do jedné z nejšikmějších věží v Evropě

Ústecká komunitní nadace hledá patnáct dárců, kteří by si zakoupili schod do jedné z nejšikmějších věží v Evropě. Výtěžek z jejich prodeje nadace použ

DNES SE STALO

DOPRAVA5. června 1817

na Velká jezera, skupinu jezer v Severní Americe, byl spuštěn první parník, Frontenac.

DOPRAVA5. června 1883

z Paříže odjel první pravidelně naplánovaný Orient Express.

VESMÍR5. června 1996

byla objevena planetka Inastronoviny, pojmenována po Instantních astronomických novinách, českém serveru zabývajícím se astronomií. Objeviteli jsou Jana Tichá, Miloš Tichý a Zdeněk Moravec.

POZVÁNKA OBRAZEM