AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
Autor / zdroj: Jiří Krušina
6.4.2020

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

KRNOV

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

„Nemocnice v rámci časové kapacity začala postupně testovat všechny své zaměstnance, abychom měli jistotu, že nikdo není bezpříznakovým nosičem. Jde ryze o preventivní opatření,“ sdělil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Testování začalo v pátek 3. dubna a pokračovat bude i v dalších dnech v prostorách kožní ambulance dle objednávkového systému. Test absolvuje každý den několik desítek zaměstnanců.

Test má za sebou část technicko-hospodářských pracovníků (THP) SZZ Krnov. „Jsem ráda, že nám zaměstnavatel tento test umožnil. Většina z nás je v každodenním kontaktu se zdravotníky a určitě bych nechtěla někoho nakazit, případně šířit COVID-19 jako skrytý přenašeč dál,“ sdělila Mgr. Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Společně na start se ve Valašském Meziříčí postavilo přes 100 atletů

Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí spor

Máj byl ve Fakultní nemocnici Olomouc „lásky čas“. V porodnici pomohli na svět 234 dětem

Z toho čísla by se jistě radoval i Karel Hynek Mácha. Celkem 234 dětí narozených v květnu ve Fakultní nemocnici Olomouc je totiž nejpádnějším důkazem

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

DNES SE STALO

GASTRONOMIE4. června 1070

v jeskyni nedaleko francouzského města Roquefort vyrobili první plesnivý sýr, který nazvali Roquefort.

VYNÁLEZY4. června 1783

bratři Montgolfierové veřejně ukázali svůj horkovzdušný balón.

DOPRAVA4. června 1876

byl zahájen provoz druhé etapy koňské tramvaje v Brně.

POZVÁNKA OBRAZEM