AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
SZZ Krnov postupně testuje své zaměstnance, zda nemají COVID-19. Rapid test má za sebou i Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.
Autor / zdroj: Jiří Krušina
6.4.2020

SZZ Krnov postupně otestuje na COVID-19 všechny zaměstnance

KRNOV

Všech osm set zaměstnanců Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov absolvuje z preventivních důvodů rapid test, který detekuje přítomnost COVID-19.

„Nemocnice v rámci časové kapacity začala postupně testovat všechny své zaměstnance, abychom měli jistotu, že nikdo není bezpříznakovým nosičem. Jde ryze o preventivní opatření,“ sdělil ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Testování začalo v pátek 3. dubna a pokračovat bude i v dalších dnech v prostorách kožní ambulance dle objednávkového systému. Test absolvuje každý den několik desítek zaměstnanců.

Test má za sebou část technicko-hospodářských pracovníků (THP) SZZ Krnov. „Jsem ráda, že nám zaměstnavatel tento test umožnil. Většina z nás je v každodenním kontaktu se zdravotníky a určitě bych nechtěla někoho nakazit, případně šířit COVID-19 jako skrytý přenašeč dál,“ sdělila Mgr. Gabriela Čepová z úseku ředitele nemocnice.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

Pohřební služba i smuteční obřady se v Bohumíně kvůli koronaviru musí minimálně na týden zastavit

Jediná pohřební služba v Bohumíně musí kvůli nákaze koronavirem jednoho ze svých pracovníků přerušit svou činnost. Všichni zaměstnanci nastupují do ka

DNES SE STALO

HISTORIE

15. ledna 1940

byla ve francouzském městě Agde zformována 1. československá pěší divize.

PŘÍRODA

15. ledna 1991

byla zřízena přírodní rezervace Třímanské skály. Rezervace leží v přírodním parku Horní Berounka. Jižní polovinou chráněného území prochází červeně značená turistická cesta.

IT

15. ledna 2001

byla spuštěna anglická Wikipedie, první z jazykových mutací Wikipedie.

POZVÁNKA OBRAZEM