AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Autor / zdroj: Radka Miloševská
22.5.2020

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

OSTRAVA

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy. Zájem o ně je obrovský. Obnoví se také prohlídky porodnice, ačkoliv prozatím budou probíhat ve zkráceném režimu.

Porodnice Vítkovické nemocnice reaguje na postupně uvolňující se zákazy. Aby maminky měly k dispozici veškeré služby před porodem i po něm, umožnila d tohoto týdne porodnice návštěvy tatínkům na oddělení šestinedělí. Zároveň je od poloviny dubna povolena jejich přítomnost (či osoby žijící společně v jedné domácnosti) u porodu. „Od června obnovujeme opět předporodní kurzy. Připravili jsme čtyři a všechny jsou už zcela naplněny,“ potvrdila velký zájem o velice populární kurzy Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodních sálů Vítkovické nemocnice v Ostravě. Další série klasických předporodních kurzů se zde uskuteční od září a na období letních prázdnin porodnice připravuje v každém měsíci dva předporodní rychlokurzy. Přesné termíny se zájemci dozví na webových stránkách Vítkovické nemocnice.

Mnoho nastávajících rodičů také uvítá návrat prohlídek porodních sálů, ty se musí ale přizpůsobit současným podmínkám. „Budou se konat vždy mezi 13. a 15. hodinou a je potřeba se na ně předem registrovat na telefonním čísle 595 633 509. Prohlídky budou probíhat v malých skupinách a budou zkráceny, součástí prozatím nebude prohlídka oddělení šestinedělí,“ vysvětluje staniční sestra.

Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě se snaží neustále zlepšovat své služby. Maminkám nabízí čtyři nadstandardní pokoje a jeden unikátní rodinný pokoj se zázemím pro celou rodinu. Rodička zde může pobývat s novorozencem, partnerem a případně i starším dítětem.

Porodnice Vítkovické nemocnice, založená v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Moderní porodní sál nabízí samostatné porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Většina rodiček využívá možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu. Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku. U operačních porodů je prováděn odložený podvaz pupečníku. Nemocnice poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poradenství pro odvykání kouření u matek.

Autor / zdroj: Radka Miloševská

DALŠÍ ČLÁNKY

Svůj chodník chtěl postavit z obecního

Na kuriózní případ krádeže vyjížděli ve středu ve večerních hodinách strážníci do Ostravy – Vítkovic.

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Oslavy Světového dne slonů v Zoo Praha i zmrzliny pro zvířata v horkých dnech

V sobotu 8. srpna proběhne v Zoo Praha oslava Světového dne slonů. Celodenní program představí celé pražské sloní stádo včetně dvou malých sloních sam

DNES SE STALO

HISTORIE13. srpna 1775

vydala Marie Terezie nový robotní patent, ve kterém stanovila maximální délku roboty na tři dny v týdnu.

LETECTVÍ13. srpna 1891

v rámci Zemské jubilejní výstavy se odehrál první dálkový let balónem v Čechách. Balón Victor Hugo vzlétl v pražské Stromovce a přistál u Pardubic za 2 hodiny.

DOPRAVA13. srpna 1898

byl na železniční trati Telč - Kostelec u Jihlavy zahájen pravidelný provoz pro veřejnost.

POZVÁNKA OBRAZEM