AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Autor / zdroj: Radka Miloševská
22.5.2020

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

OSTRAVA

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy. Zájem o ně je obrovský. Obnoví se také prohlídky porodnice, ačkoliv prozatím budou probíhat ve zkráceném režimu.

Porodnice Vítkovické nemocnice reaguje na postupně uvolňující se zákazy. Aby maminky měly k dispozici veškeré služby před porodem i po něm, umožnila d tohoto týdne porodnice návštěvy tatínkům na oddělení šestinedělí. Zároveň je od poloviny dubna povolena jejich přítomnost (či osoby žijící společně v jedné domácnosti) u porodu. „Od června obnovujeme opět předporodní kurzy. Připravili jsme čtyři a všechny jsou už zcela naplněny,“ potvrdila velký zájem o velice populární kurzy Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodních sálů Vítkovické nemocnice v Ostravě. Další série klasických předporodních kurzů se zde uskuteční od září a na období letních prázdnin porodnice připravuje v každém měsíci dva předporodní rychlokurzy. Přesné termíny se zájemci dozví na webových stránkách Vítkovické nemocnice.

Mnoho nastávajících rodičů také uvítá návrat prohlídek porodních sálů, ty se musí ale přizpůsobit současným podmínkám. „Budou se konat vždy mezi 13. a 15. hodinou a je potřeba se na ně předem registrovat na telefonním čísle 595 633 509. Prohlídky budou probíhat v malých skupinách a budou zkráceny, součástí prozatím nebude prohlídka oddělení šestinedělí,“ vysvětluje staniční sestra.

Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě se snaží neustále zlepšovat své služby. Maminkám nabízí čtyři nadstandardní pokoje a jeden unikátní rodinný pokoj se zázemím pro celou rodinu. Rodička zde může pobývat s novorozencem, partnerem a případně i starším dítětem.

Porodnice Vítkovické nemocnice, založená v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Moderní porodní sál nabízí samostatné porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Většina rodiček využívá možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu. Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku. U operačních porodů je prováděn odložený podvaz pupečníku. Nemocnice poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poradenství pro odvykání kouření u matek.

Autor / zdroj: Radka Miloševská

DALŠÍ ČLÁNKY

Společně na start se ve Valašském Meziříčí postavilo přes 100 atletů

Na Mezinárodní den dětí se v pondělí 1. června zapojilo také Valašské Meziříčí do jedinečné akce Spolu na startu s Českým atletickým svazem. Malí spor

Máj byl ve Fakultní nemocnici Olomouc „lásky čas“. V porodnici pomohli na svět 234 dětem

Z toho čísla by se jistě radoval i Karel Hynek Mácha. Celkem 234 dětí narozených v květnu ve Fakultní nemocnici Olomouc je totiž nejpádnějším důkazem

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

DNES SE STALO

HISTORIE3. června 1585

Vilémovi z Rožmberka a rakouskému šlechtici Linhartovi z Harrachu byl udělen Řád zlatého rouna.

SPORT3. června 1950

francouzská expedice jako první zdolala Annapurnu I, jednu z nejvyšších hor Himalájí.

VESMÍR3. června 1965

odstartovala pilotovaná kosmická loď Gemini 4, první vícedenní americká vesmírná mise.

POZVÁNKA OBRAZEM