AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Fakultní nemocnice Olomouc zavádí povinné rezervace na vyšetření covid-19 i pro indikované pacienty
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Olomouc

Zajistit plynulý průběh odběru vzorků pro vyšetření COVID-19. To je hlavní důvod, proč Fakultní nemocnice Olomouc zavádí již od středy 21. 10. 2020 povinnou rezervaci také pro indikované pacienty, tedy ty, které k testování vyslali praktičtí lékaři nebo hygienická stanice.

Mnohametrové fronty, které se v těchto dnech u odběrového místa ve fakultní nemocnici tvoří, jsou s ohledem na chladné počasí a z toho plynoucí diskomfort pro čekající neúnosné.

„Počet odběrů roste skokově ze dne na den. Jsme také jediné odběrové místo v regionu, které dosud rezervační systém pro indikované pacienty nemá, proto se k nám sjíždějí pacienti z celého kraje. Musíme na tento trend reagovat. Nemůžeme nechat lidi čekat na vyšetření v chladu a dešti. S rezervačním systémem bude odbavování plynulejší,“ vysvětluje důvody přijatého opatření náměstkyně nelékařských oborů FN Olomouc Ing. Bc. Andrea Drobiličová s tím, že povinné rezervace se již velmi osvědčily v případě samoplátců.

Fakultní nemocnice bude zveřejňovat volné termíny vždy jen na týden dopředu, aby je případně mohla přizpůsobit aktuální epidemiologické situaci. Rezervační systém s volnými termíny naleznou indikovaní pacienti na této adrese.

Všechny informace spojené s koronavirem soustřeďuje Fakultní nemocnice Olomouc na speciálním webu covid.fnol.cz.

Autor / zdroj: Adam Fritscher

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.