AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
26.11.2020

Termín otevření zubní ordinace zatím není znám

Vrbno pod Pradědem

Nová ordinace zubního lékaře ve Vrbně p. P. na ulici Jesenické je připravena k zahájení provozu, ale kdy tady ošetří první pacienty, zatím není zřejmé.

"Jakmile budeme znát přesný termín, ihned budeme veřejnost informovat," potvrdil starosta města Petr Kopínec. O zprovoznění má eminentní zájem vedení krnovské nemocnice i Moravskoslezský kraj, které do nových ordinací na Bruntálsko investovalo velké prostředky. 

„Lidé se mě ptají, kdy už začne zubař či zubařka ordinovat. Jakmile budeme znát reálný termín, ihned budeme veřejnost informovat. O zahájení provozu má eminentní zájem také Ladislav Václavec, ředitel Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, ale také představitelé Moravskoslezského kraje. Jak kraj, tak nemocnice mají v ordinacích zřízených na Bruntálsku hodně peněz a je zapotřebí, aby ordinace už fungovala,“ řekl starosta města Petr Kopínec. 

Je pravděpodobné, že ve Vrbně bude ordinovat lékařka ze zahraničí. Česky už mluví obstojně, částečně už funguje v Břidličné a připravuje se na složení předepsaných atestačních zkoušek. Stále trvá nabídka vrbenské radnice, aby tato lékařka žila v našem městě. Radnice jí nabízí byt, vybrat si bude moci z variant 2+1 nebo 3+1. „Jsme opravdu vstřícní a máme zájem, aby zubařka žila přímo v našem městě a aby se jí tady žilo co nejlépe. Co ale ovlivnit neumíme, opravdu nijak, je termín, kdy ordinace začne fungovat,“ dodal starosta. 

Autor / zdroj: Alena Kiedroňová

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM