AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis:
Autor / zdroj: Nemocnice Havlíčkův Brod
26.11.2020

Uvolňování opatření se týká i porodnice v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod

V souvislosti s uvolňováním některých opatření rozhodlo vedení Nemocnice Havlíčkův Brod, že od 30.11.2020 mohou tatínci/partneři být přítomni u porodu, u screeningových vyšetření i navštívit maminku s miminkem na oddělení šestinedělí. Podmínkou je ochrana úst a nosu -respirátor FFP2.

V letošním roce se v Nemocnici Havlíčkův Brod  prozatím uskutečnilo 1270 porodů.  

Tatínci u porodu mohli být po celou dobu, avšak nesměli k ultrazvukovým screeningovým vyšetřením, ani na návštěvy. Od pondělí již mohou být oporou svým partnerkám i při těchto vyšetřeních nebo jít na oddělení šestinedělí na návštěvu, a to na 1 hod. denně. Platí to však pouze pro partnery/tatínky, tedy pouze jedna osoba a vždy po domluvě se zdravotnickým personálem.

Pokud je však tatínek či partner Covid-19 pozitivní či v karanténě, jeho přítomnost není možná!

Předporodní kurzy jsou prozatím ZRUŠENY, avšak stále nabízíme individuální konzultace. "Nastávající maminky a jejich partneři tak mají možnost s námi konzultovat svá porodní přání, popovídat si o vedení porodu a možnostech předporodní i porodní péče v naší nemocnici," řekla Bc. Denisa Dostálová. Jedná se o bezplatné konzultace.

Do normálního režimu se navracejí i gynekologické ambulance a menší operační výkony.

Autor / zdroj: Petra Černo

DALŠÍ ČLÁNKY

Po třech letech zaznamenala znojemská porodnice největší počet porodů

Porodníci znojemské nemocnice loni přivedli na svět 977 dětí. Za poslední tři roky je to nejvíce dětí. Koronavirová pandemie přímo porodnické výsledky

Otužilá mláďata u valašek

Prvním mládětem nového roku, které se narodilo v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava, je sameček plemene ovce domácí valaška. Na svět přišel

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA

19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE

20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA

20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM