AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Vsetínská nemocnice zahajuje vyšetření protilátek proti Covid-19
Vsetínská nemocnice zahájila testování protilátek proti Covid-19.  
Autor / zdroj foto: Lenka Plačková

Vsetín

Vsetínská nemocnice nově nabízí vyšetření, které zjistí, zda  máte ochranné  protilátky proti Covid-19. Jedná se o sérologický test z žilní krve, který ale není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Vyšetření není určeno pro pacienty v akutní fázi onemocnění Covid-19.  Test průkazu specifických protilátek anti-Covid-19 třídy IgG je vhodné absolvovat nejdříve za tři týdny po odeznění příznaků infekce 

Odběry  se  provádí   pouze  jednou  týdně, a  to  vždy  ve středu od 9.00 do 14.00 hodin, v prostorách oddělení klinické biochemie v pavilonu O. V odběrové ambulanci v prvním patře zájemce současně obdrží a vypíše žádanku. Po odběru krve (s kopií žádanky, která slouží jako podklad k platbě) je potřeba neprodleně uhradit poplatek 600 Kč na pokladně v přízemí budovy ředitelství.

„Výsledek vyšetření obdrží klient následně vždy v pátek, a to buď v tištěné podobě u výdejního okénka oddělení lékařské mikrobiologie (pavilon K), nebo telefonicky po sdělení předem stanoveného komunikačního hesla,“ informuje primář oddělení lékařské mikrobiologie MUDr. Jan Tkadlec.

Autor / zdroj: Lenka Plačková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.